11.3.2024

Nogometaši Mure so v 25. krogu Prve lige Telemach remizirali z Olimpijo 1:1. Ste jih spodbujali na tribuni?

Mura: Raduha, Kous (od 57. Trontelj), Proleta, Sadriu, Pucko, Tripi, Kurtović, Antolin (od 74. Turudija), Nuhanović, Lamy (od 74. Kasalo), Čakš (od 57. Maroša).

Olimpija: Pintol, Silva, Ratnik, Muhamedbegović, Lasickas, Agba (od 66. Posavec), Doffo, Florucz (od 82. Boultam), Elšnik, Brest (od 66. Motika), Schwaizer (od 73. Durdov).

Rumeni kartoni: Silva, Lasickas, Ratnik.

Strelca: Čakš v 2. min; Lasickas v 50. min.

Za vodstvo črno-belih je že v 2. minuti poskrbel Čakš. Pintol mu je sprva strel ubranil, v drugem poskusu pa je Čakš poslal žogo v mrežo. V nadaljevanju prvega polčasa ni bilo veliko priložnosti. Mura je bila še najbližje zadetku v 19. minuti, ko je z glavo udaril Tripi, a je obramba Olimpije žogo odbila v kot. Po koncu prvega polčasa so Muraši vodili 1:0.

Na začetku drugega dela so gostje izenačili. Lasickas je v 50. minuti z več kot 25 metrov sprožil natančen in močan strel, ki ga Raduha ni uspel ubraniti. Je pa bil uspešen v nadaljevanju ko je ubranil strel Posaveca in Florucza.

Muraši so imeli lepo priložnost za zvišanje vodstva v 90. minuti, ko je streljal Pucko, vendar je žoga zletela mimo vratnice. Tekma se je končala z remijem 1:1.

V naslednjem krogu bo Mura v sredo, 13. marca, gostila Bravo Kostel.