GLOBALNO
Pripravite se na dolge zastoje! Na ceste prihaja nov prometni val
Če se ta konec tedna odpravljate na pot, se pripravite na daljše potovalne čase. Po napovedih Prometnoinformacijskega centra bo od danes do ponedeljka promet na slovenskem cestnem omrežju močno povečan, največ težav pa pričakujejo na avtocestah proti morju, na ljubljanskem obroču in na odsekih z večjimi gradbenimi deli.
Prometnoinformacijski center opozarja, da bo med 17. in 20. julijem zaradi turističnih migracij in povečanega števila potovanj promet na slovenskih cestah občutno gostejši kot običajno. Vozniki morajo računati na daljše potovalne čase, predvsem na ljubljanskem obroču, primorski avtocesti mimo Postojne ter na odsekih, kjer potekajo večja gradbena dela.

Med najbolj obremenjenimi bodo odseki Karavanke–Ljubljana, Naklo–Brnik, Ljubljana–Vrhnika, Logatec–Razdrto, Razdrto–Koper, Ljubljana–Obrežje, Fram–Slovenska Bistrica, Slovenske Konjice–Dramlje ter Šentilj–Gruškovje. Na pretočnost prometa lahko dodatno vplivajo tudi prometne nesreče in drugi nepredvideni dogodki, zato pristojni voznikom svetujejo, naj se na pot odpravijo pravočasno in spremljajo aktualne prometne informacije.
Ob povečanem prometu voznike pozivajo k spoštovanju hitrostnih omejitev, vzdrževanju ustrezne varnostne razdalje in strpni vožnji. Posebej opozarjajo tudi na pravilno oblikovanje reševalnega pasu. Kadar se promet na avtocesti ustavi ali močno upočasni, morajo vozniki omogočiti prost prehod intervencijskim vozilom, saj lahko prav to pomembno vpliva na hitrost reševanja življenj.
*Slike so simbolične
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.

