https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

GLOBALNO

Še zadnji udarec vročine? Danes do 34 stopinj, zvečer sledi preobrat

20.08.2026 ob 10:00  

Pred nami je vremensko pester četrtek. Medtem ko bo predvsem vzhodni del države še deležen sonca in poletne vročine, se bo ozračje postopoma destabiliziralo. ARSO za večer in noč opozarja na krajevna neurja, predvsem na zahodu so možni močni sunki vetra, nalivi in tudi toča.


Današnji dan bo še prinesel visoke poletne temperature, a hkrati tudi začetek vremenske spremembe. Po napovedi Agencije Republike Slovenije za okolje bo v hribovitem svetu zahodne Slovenije spremenljivo do pretežno oblačno, kjer se lahko že čez dan pojavijo posamezne plohe in nevihte.

 

Drugod po Sloveniji bo sprva več sonca z občasno povečano oblačnostjo, popoldne pa bodo krajevne plohe in nevihte možne tudi drugod. Pihal bo jugozahodni veter, ob morju jugo.

Na severozahodu bo okoli 25 stopinj Celzija, v preostalih delih države pa se bo ogrelo na od 29 do 34 stopinj Celzija.

Zvečer nevarnost krajevnih neurij

Bolj burno vremensko dogajanje se obeta proti večeru. Padavine z nevihtami se bodo na zahodu okrepile in se nato prehodno pomikale proti vzhodu države, pri tem pa bodo postopoma slabele.

ARSO opozarja, da lahko predvsem na zahodu nastanejo krajevna neurja z močnim vetrom in nalivi, krajevno je možna tudi toča. Plohe in nevihte se bodo ponoči še pojavljale predvsem na severozahodu.

Jutri padavine nad vso Slovenijo

Petek bo prinesel precej drugačno vremensko sliko. Večinoma bo oblačno, dopoldne pa se bodo na zahodu znova začele pojavljati padavine z nevihtami.

Te se bodo predvidoma sredi dneva in popoldne razširile nad vso Slovenijo.

Občutno nižje bodo tudi dnevne temperature. Jutranje bodo večinoma od 18 do 21 stopinj, na severozahodu okoli 16. Čez dan bo od 25 do 29 stopinj, na severozahodu pa le okoli 21 stopinj Celzija.

Kakšen bo konec tedna?

V soboto za zdaj kaže na zmerno oblačno vreme, še vedno se bodo pojavljale občasne krajevne padavine. Več sonca se obeta v nedeljo. Dan bo predvidoma večinoma sončen, le v gorskem svetu popoldne ni izključena posamezna ploha.

Ob tem ostaja v veljavi opozorilo zaradi požarne ogroženosti naravnega okolja. V delu Primorske je ta še vedno zelo velika, v večjem delu države pa velika.

*Foto: arhiv Pomurec

    Fotogalerija

    Komentarji

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.