14.2.2022

Na Fazaneriji se je včeraj pred 750 gledalci odvila tekma 21. kroga Prve lige Telemach, na kateri je Mura remizirala z ljubljanskim Bravom.

Muraši so ob začetku spomladanskega dela sezone najprej odigrali zaostalo tekmo z Olimpijo in doživeli tesen poraz. Na nedeljski tekmi z drugim ljubljanskim prvoligašem pa so osvojili točko.

Izbranci Damirja Čontale so začeli dobro in povedli v 31. minuti z zadetkom Kousa. Prvi polčas se je končal z minimalnim vodstvom domačih.

V 64. minuti so Muraši ostali brez kapetana in strelca Kousa, ki je po pregledu z VAR dobil rdeči karton zaradi nevarne igre, ko je s podplatom s hrbta zadel tekmeca v gleženj.

Kljub temu so v 79. minuti z zadetkom Šturma podvojili prednost na 2:0. A že v naslednji minuti so gostje prednost Mure zmanjšali in nato v 92. minuti poskrbeli še za izenačenje.

Obračun Mure in Brava se je tako še tretjič v sezoni končal z delitvijo plena. V Fazaneriji pa je bila to že peta zaporedna tekma teh dveh tekmecev, ki se je končala brez zmagovalca. Na lestvici tako Bravo ostaja četrti, Mura pa s točko manj peta.

Mura bo v 22. krogu v soboto, 19. februarja, gostovala pri Aluminiju. Tekma se bo pričela ob 17.30.