LOKALNO
FOTO: Oživljanje tradicije s kolinami na cvenskem Grüntu
Turistično društvo (TD) Cven je v soboto, 25. januarja 2025, na cvenskem Grüntu pripravilo že 19. izvedbo tradicionalnih kolin. S tem dogodkom društvo vsako leto obuja stare kmečke običaje in skrbi za ohranjanje kulturne ter kulinarične dediščine Prlekije.
Obiskovalci so lahko uživali v raznovrstnih mesnih dobrotah, značilnih za koline. Pripravljene so bile bujta repa, pražena jetra, krvavice in pečeno meso. Večino mesa bodo porabili za pripravo tünke, ki velja za eno najbolj prepoznavnih jedi tega območja in bo v prihodnjih mesecih zorela v zaseki.
Povezovanje skupnosti
Dogodka se je udeležilo veliko obiskovalcev, med njimi tudi ljutomerski podžupan Janko Špindler in predsednica Krajevne skupnosti Sara Vinkovič. Njuna prisotnost je še dodatno poudarila pomen takšnih prireditev za povezovanje skupnosti in ohranjanje tradicije.

Uspešna izvedba in prijetno druženje
Koline na Cvenu so znova dokazale, da tradicija živi, hkrati pa so ponudile priložnost za prijetno druženje domačinov in gostov. Prireditev ni bila le kulinarično doživetje, temveč tudi priložnost za ohranjanje običajev, ki so nekoč zaznamovali vsakdanjik kmečkega prebivalstva.


Več fotografij v spodnji galeriji ...
Foto: Občina Ljutomer
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.


Zakoj se pes vsede, gda Špindlera zagledne? Ker ga najdeš povsodik, samo v pesji riti še ne!
Ka pa te Cocek je nej bija???
Ja sen tudek bija pa sen se fsipa, pa posra, pokozla, podrisla....ke te zaj????
Vsa gamad pa res ne sodi zraven k kolinam !
Poslovite se počasi od kolin, prihaja zakon ki bo skoraj onemogočil domače koline, slava vašemu golobu in vegi Tini .
Sudelujočih je toliko da to svinjo sami pojedo .