https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

LOKALNO

Dr. Aleksander Erniša izvoljen za novega škofa Evangeličanske cerkve v Sloveniji

28.06.2025 ob 18:30  

Za šestletni mandat sta bila izvoljena dr. Aleksander Erniša kot škof in Bojan Prosič kot inšpektor.



Na današnji volilni sinodi v Murski Soboti so delegati Evangeličanske cerkve v Sloveniji za novega škofa izvolili dr. Aleksandra Ernišo, sina pokojnega škofa Geze Erniše. Ob njem je bil za inšpektorja ponovno potrjen Bojan Prosič, ki je to funkcijo opravljal že doslej.

»Slovesna inštalacija za njun šestletni mandat bo na prvo adventno nedeljo. Čestitke dr. Aleksandru Erniši in čestitke Bojanu Prosiču. Naj ju pri njunem delu vodi trdna vera, pogum in temeljno bogastvo naše Cerkve,« so zapisali na družbenih omrežjih Evangeličanske cerkve.

Dr. Erniša je bil edini kandidat za mesto škofa. Sedanji škof Leon Novak se zaradi starostne omejitve, določene s statutom cerkve, za nov mandat ni mogel potegovati.

    Fotogalerija

    Komentarji

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.