OSTALI ŠPORTI
FOTO: Odlični nastopi mladih judoistov v Komendi
Minuli konec tedna je v Komendi potekal eden najmočnejših mednarodnih judo turnirjev v Sloveniji – Komenda Open 2025. V dveh tekmovalnih dneh se je na blazinah pomerilo več kot 600 tekmovalcev iz 49 klubov iz Slovenije, Hrvaške, Srbije, Avstrije, Bosne in Hercegovine ter Madžarske. Turnir sodi med tekmovanja najvišjega ranga v Sloveniji in je uvrščen v kategorijo A-turnirjev.
Na tekmovanju so uspešno nastopili tudi člani Judo kluba Beltinci, ki so se domov vrnili z odličnimi rezultati in številnimi uvrstitvami na zmagovalne stopničke.

Uspehi tekmovalcev Judo kluba Beltinci
V starostni kategoriji do 14 let je izjemen uspeh dosegel Aljaž Kovač, ki je v kategoriji do 34 kilogramov s štirimi zmagami osvojil prvo mesto. Gašper Kohek je v kategoriji do 38 kilogramov s tremi zmagami in enim porazom osvojil tretje mesto. Enak dosežek sta dosegli tudi Zoja Rituper v kategoriji do 44 kilogramov (dve zmagi in en poraz) ter Iana Belcl v kategoriji do 57 kilogramov (tri zmage in en poraz).

Uspeh beltinske ekipe sta dopolnila še Mai Žižek, ki je v starostni kategoriji do 16 let v kategoriji do 73 kilogramov z dvema zmagama in dvema porazoma osvojil peto mesto, ter Nino Šeruga, ki je v kategoriji do 66 kilogramov z eno zmago in dvema porazoma osvojil sedmo mesto.
Odlično so se odrezali tudi tekmovalci Judo kluba Lendava
Na turnirju so se z dobrimi nastopi izkazali tudi člani Judo kluba Lendava. V kategoriji do 12 let je Brina Podgorelec v kategoriji do 36 kilogramov osvojila tretje mesto, Lea Čizmazija pa je bila v kategoriji do 48 kilogramov najboljša in je osvojila prvo mesto. Sofia Dominić je v isti kategoriji zasedla peto mesto, Paul Jarni Somi se ni uvrstil med sedmerico najboljših, Anej Žalig je v kategoriji do 55 kilogramov osvojil peto mesto, Bence Banfi pa je bil v kategoriji nad 60 kilogramov sedmi.

V starostni kategoriji do 14 let je Noel Söke v kategoriji do 60 kilogramov osvojil sedmo mesto, Nejc Kolenc pa je bil v kategoriji nad 66 kilogramov peti. Tim Dominić se tokrat ni uvrstil med sedmerico najboljših.
V starostni kategoriji do 16 let je Taša Čizmazija v kategoriji do 57 kilogramov osvojila četrto mesto, Gaja Škraban pa je v kategoriji nad 70 kilogramov osvojila tretje mesto. Oto Podgorelec se ni uvrstil med sedmerico najboljših.
Tekmovalci obeh klubov so na enem najmočnejših turnirjev letošnje sezone pokazali izjemno borbenost, tehnično znanje in športno vztrajnost. Doseženi rezultati so dokaz kakovostnega dela v klubih in spodbuda za nadaljnje tekmovalne izzive v prihajajoči sezoni.

Foto: Arhiv Judo klub Beltinci
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.


Čestitke vsem tekmovalcem za uspeh!
Pričakovano!Čestitke!!