https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

OSTALI ŠPORTI

Prevcu kvalifikacije za prvo tekmo turneje štirih skakalnic

 

Slovenec Domen Prevc (150,9 točke) je prepričljivi zmagovalec kvalifikacij za prvo tekmo turneje štirih skakalnic. V nemškem Oberstdorfu je pod Senčno goro drugo mesto pripadlo domačinu Philippu Raimundu (140,2). Od preostalih Slovencev je bil Timi Zajc četrti, Anže Lanišek deveti, Rok Oblak pa 23.


Prevc je nadaljeval prevlado z zadnjih postaj svetovnega pokala in tudi v Oberstdorfu prepričljivo dobil prvo merjenje moči. Z daljavo kvalifikacij 139,5 m je za 10,7 točke ugnal Raimunda. Tretji je bil lanski zmagovalec turneje, Avstrijec Daniel Tschofenig (139,6).

Prevc se bo v prvi seriji ponedeljkove tekme pomeril s Fincem Eetujem Nousiainenom.

Takoj za prvo trojico je kvalifikacije sklenil Timi Zajc (138,1), ki je po dveh dobrih skokih na treningu občutke prenesel tudi v večerni del in skočil 135 m. Njegov tekmec v prvi seriji bo Ukrajinec Jevhen Marusiak.

Anže Lanišek (130,9) je po 130 m dolgem skoku končal na devetem mestu. V prvi seriji ga bo izzval Kazahstanec Ilja Mizernih.

Dobro se je odrezal tudi Rok Oblak (116), ki je kvalifikacije sklenil na 23. mestu. S tem se bo v prvi seriji v ponedeljek pomeril proti Fincu Anttiju Aaltu.

Žak Mogel (80,7) pa je kot edini iz slovenske peterice ostal brez nastopa na tekmi, bil je 57. med 65 tekmovalci.

Prva preizkušnja letošnje turneje štirih skakalnic bo v ponedeljek na sporedu ob 16.30. Že 74. izdaja turneje se bo tradicionalno končala 6. januarja.

 

STA

    Fotogalerija

    Komentarji

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.