https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

LOKALNO

FOTO: V Razkrižju poklon slovenskemu jeziku in kulturi

16.03.2026 ob 19:00  

V Razkrižju so v petek, 6. marca 2026, pripravili prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku in mednarodnem dnevu maternega jezika.


Prireditev je zasnovala učiteljica Osnovne šole Razkrižje Bojana Pergar Stolnik. V kulturnem programu so nastopili učenci OŠ Razkrižje, dijaki Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer ter igralec Rajko Stupar.

Slavnostni govornik je bil pisatelj Tone Partljič, zbrane pa je nagovoril tudi župan Občine Razkrižje Stanko Ivanušič.

 

Prireditev je bila poklon slovenskemu jeziku in kulturi, po programu pa je sledilo še druženje nastopajočih in obiskovalcev.

Več fotografij v spodnji fotogaleriji ...

Foto: Občina Razkrižje

    Fotogalerija

    Komentarji

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.