KRONIKA
Policisti s hitrim ukrepanjem na mostu čez Muro preprečili tragedijo
Policijska uprava Murska Sobota je bila 27. marca 2026 nekaj minut pred 20. uro obveščena o dogajanju na mostu, kjer naj bi oseba kazala namero, da skoči v reko. Na kraj so bili takoj napoteni policisti Policijske postaje Murska Sobota.
Ob prihodu so policisti opazili moškega, ki se je zadrževal na spodnjem delu ograje mostu, tik ob robu nad reko. Njegovo vedenje je nakazovalo, da bi lahko skočil.

Policisti so hitro pristopili, ga zadržali in s tem preprečili, da bi prišlo do skoka v Muro. Po neuradnih informacijah naj bi se dogodek zgodil na območju petanjskega mostu, šlo pa naj bi za moškega srednjih let.
Zaradi njegovega trenutnega zdravstvenega stanja je bila osebi s strani zdravstvenega osebja nudena nujna medicinska pomoč.
Foto: arhiv Pomurec
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.

