LOKALNO
FOTO: Noč branja tudi letos navdušila ljutomerske osnovnošolce
Na Osnovni šoli Cvetka Golarja Ljutomer so uspešno izpeljali že 8. Noč branja, ki je učencem tudi letos ponudila številna zanimiva doživetja, nova znanja in nepozabne spomine.
Večer je bil prežet z raziskovanjem, ustvarjalnostjo in druženjem. Učenci so obiskali Hipodrom Ljutomer, kjer so pobližje spoznali svet kasaštva, nato pa na Policijski postaji Ljutomer izvedeli več o delu policistov in njihovih vsakodnevnih nalogah.

Od kamišibaja do lutkovne predstave
Poseben del programa je bila kamišibaj zgodba, ki je mlade poslušalce popeljala v svet pripovedovanja zgodb. Navdušila jih je tudi lutkovna predstava Ogledalo srca, ki so jo pripravili člani Kulturnega društva Cven – gledališka skupina.

Dogajanje pa se s tem še ni končalo. Učenci so se zvečer podali še na nočno iskanje zaklada, kjer so preizkusili svojo iznajdljivost, sodelovanje in pogum.


*Foto: Facebook OŠCG Ljutomer
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.

