https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

LOKALNO

FOTO in VIDEO: Množica pohodnikov odkrivala najbolj okusne kotičke Prlekije

13.06.2026 ob 14:00  

Prlekija je tudi danes zaživela v znamenju kulinarike, druženja in gibanja. Številni pohodniki so se udeležili Kulinaričnega pohoda Prleška gibanica 2026, na katerem so ob prijetnem sprehodu odkrivali lokalne okuse in dobrote.


Približno 11 kilometrov dolga trasa je udeležence vodila po slikoviti prleški pokrajini, velik del poti pa je potekal v naravnem okolju ob Gajševskem jezeru.

Na vsakem koraku domači okusi

Pohodniki so se med potjo ustavljali na kulinaričnih postojankah, kjer so okušali prleške specialitete, vina in izdelke lokalnih ponudnikov.

Dogodek je tudi letos povezal ponudnike, društva in obiskovalce, ki so lahko na enem mestu spoznavali bogato kulinarično dediščino Prlekije.

Poleg kulinaričnih doživetij ni manjkalo niti glasbe. Za veselo vzdušje sta med pohodom skrbela harmonikarja, ki sta pohodnike spremljala na različnih delih trase.

 

Več fotografij v spodnji fotogaleriji ...

 

 

    Fotogalerija

    Komentarji

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.