Murska Sobota, 21.10.2012

Danes je na Fazaneriji bila odigrana zadnja tekma 14. kroga PrveLige. Pomerili sta se ekipi Mure 05 in Celja. Muro je s klopi vodil trener Oliver Bogatinov, po tem, ko se mu je kazen treh tekem prepovedi ukinila in bo dogodek šel zkozi novo presojanje. Od prve minute je zigral povratnik v črno-belem dresu Mitja Mörec, medtem ko zaradi kartonov v kadru ni bilo Stanleya Aboraha.

Mura 05: Draković, Bohar, Horvat, Buzeti, Vaš, Travner, Janža, Mörec, Jelić, Eterović in Maruško. Klop: T. Cipot, F. Cipot, Majer, Kramar, Fajić, Matusiwa in Kurbus.

Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Verbič, Bajde, Kolsi, Korošec, Gobec, Plesec, Medved in Žitko. Klop: Mujčinović, Centrih, Cebara, Rapnik, Bilali, Tomažič Šeruga in Ivanović.

Glavni sodnik: Matej Jug

Na tribunah Fazanerije se je zbralo okrog 850 gledalcev

ZAČETEK TEKME!

4.min: prva priložnost na tekmi za Celje – s strelom je v kazenskem prostoru poizkušal Medved , a je njegov strel bil prešibak in Draković je žogo brez težav ujel.

6.min: še en strel Celjanov – od daleč je ustrelil Vrhovec, a tudi njegov strel je bil prešibak.

12.min: GOOOL! 1:0 za Muro! Damjan Bohar! Bila je to lepa, hitro odigrana akcija nogometašev Mure. Bohar si je z Vašem izmenjal dvojno podajo, ter tako prejel lepo žogo v kazenski prostor in hladnokrvno matiral Kotnika.

16.min: GOOOL! 1:1! Celjani so imeli prosti strel na robu kazenskega prostora, po zmedi v Murini obrambi je Drakovića premagal Žitko.

17.min: Kolsi je dobil rumeni karton pri nogometaših Celja zaradi prekrška nad Janžo.

20.min: GOOOL! 2:1 za Muro! Dragan Jelić! Po napaki vratarja Celja je žogo prestregel Eterović in podal do Jelića - slednji je nato ustrelil in premagal vratarja Kotnika. Jelić je hrati prejel rumeni karton.

22.min: rumeni karton je prejel Korošec zaradi prekrška nad Vašem.

28.min: še en rumeni karton za nogometaše Celja - tokrat ga je prejel Vrhovec zaradi prekrška nad Boharjem.

33.min: lepa priložnost za Celje - Verbič je dobil lepo podajo z desne strani in ustrelil z glavo - na srečo nogometašev Mure je bil nenatančen.

34.min: Celje ima prosti udarec na oddaljenosti 20 metrov od Murinih vrat - Vrhovec je nastreljal živi zid.

36.min: rumeni karton je prejel Matic Maruško zaradi simuliranja v kazenskem prostoru.

38.min: vratnica za Celje! Verbič je v gneči v kazenskem prostoru nekako prišel do strela in zadel desno vratnico Drakovićevih vrat.

43.min: drugi rumeni karton za Matica Maruška, ki tako mora predčasno pod prho. Kljub prekršku, ki ga je storil, ostaja občutek, da je Matic prvi rumeni karton dobil nepotrebno in povsem po zaslugi glavnega sodnika Juga.

KONEC PRVEGA POLČASA! Muraši so prvi polčas dobili z 2:1. V drugem polčasu bodo odigrali le z desetimi igralci, saj je Maruško bil izključen zaradi dveh prejetih kartonov.

Matic Maruško je moral zaradi izključitve predčasno pod prho

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Ob polčasu prva menjava pri Muri - drugi polčas bo odigral Nusmir Fajić, v slačilnici pa je ostal Arpad Vaš.

47.min: takoj priložnost za Celjane! Po ostrem predložku z desne strani je bil Medved malenkost prekratek in nenatančen, tako da je priložnost za Celje splavala po vodi.

52.min: še ena priložnost za Celje! Po podaji Krajcerja je do strela prišel Kolsi, ki je slabo ustrelil, žoga pa se je vseeno odkotalila malenkost mimo vrat Mure.

54.min: rumeni karton je zaradi ugovarjanja prejel Jure Travner.

55.min: prosti udarec za Celje z leve strani. Preložek je podal Vrhovec, žoga pa je na koncu končala v rokah Drakovića.

56.min: prva menjava pri Celju - Ivanović je zamenjal Medveda.

57.min: sedaj priložnost za Muro - Janža je pogumno stekel proti vratarju Celja, ki ga je nastreljal, a žoga je zletela mimo vrat.

59.min: takoj v naslednjem napadu priložnost za Celje - Bajde je nekoliko s strani močno ustrelil, žoga pa je zletela le malenkost preko vrat.

60.min: GOOL! 2:2 - bil je to prosti strel za Celje z desne strani, ki ga je izvedel Gobec in premagal Drakovića.

61min: še ena priložnost za Celje - pred vrati Mure se je sam znašel Bajde, a ga je v zadnjem hipu Travner dovolj oviral, da napadalec Celja ni prišel do pravega strela.

65.min: druga menjava pri Muri - Mateja Eterovića je zamenjal Denis Kramar.

66.min: do strela za Muro je z leve strani prišel Fajić, a izsilil le kot.

67.min: sedaj salve žvižkov sodniku Jugu, ki je spregledal očiten prekršek na sredini igrišča nad Fajićem.

69.min: Janža je lepo podal z leve strani, a so gostje pred Jelićem žogo izbili v kot.

77.min: druga menjava pri Celju - Cebara je zamenjal Bajdeta.

78.min: rumeni karton je dobil Nusmir Fajić zaradi domnevnega simuliranja v kazenskem prostoru.

82.min: še zadnja menjava pri Muri - Kisisavo Matusiwa je zamenjal Dragana Jelića, strelca drugega zadetka za Muro.

84.min: zadnja menjava pri Celju - Lufti Bilali je zamenjal Benjamina Verbiča.

89.min: prečka Mure! Po podaji iz kota je ustrelil Damjan Bohar in zatresel prečko!

KONEC TEKME! Mura 05 in Celje sta se razšla z neodločenim izidom - 2:2.