Druga zaporedna zmaga Mure 05

Kidričevo, 21.11.2012

Nogometaši Mure 05 so v zaostali tekmi 15. kroga 1. slovenske nogometne lige premagala Aluminij z 2:0 in tako drugič zapored vpisali tri točke. Na prvenstveni lestvici so se tako predzadnji Gorici približali na zgolj dve točki.

Aluminij Kidričevo - Mura 05 0:2 (0:1)

Strelca: 0:1 Eterović (45.), 0:2 Jelić (49.).

Aluminij: Murko, Petek, M. Rešek, Kožar, Režonja (od 46. D. Rešek), Kurež, Drevenšek, Kašnik, Bešić (od 46. Jeleč), Bingo, Pečovnik (od 53. Spahić).

Mura 05: Šafer, Janža, Travner, Cipot, Maruško, Aborah, Buzeti (od 71. Sačer), Bohar, Kramar, Jelić (od 86. Fajić), Eterović (od 79. Horvat).

Tekmo v Kidričevem, ki si jo je ogledalo precej skromno število ljudi, so bolje začeli gosti. Ti so prvič resneje zagrozili v 11. minuti, ko je Rok Buzeti sprožil z roba kazenskega prostora, Tomaž Murko pa je žogo odbil. V 20. minuti je imela Mura lepo priložnost za vodstvo, Damjan Bohar je ukradel žogo Tomažu Kožarju, prišel po levi strani pred Murka, a slabo končal akcijo, v kateri bi lahko tudi podal odkritemu Draganu Jeliću.

V 34. minuti je Bohar z glavo zatresel mrežo domačih, a so ob protestih gostov sodniki razveljavili gol zaradi prepovedanega položaja. Dve minuti zatem so prvič na tekmi resno ogrozili Murinega vratarja tudi domači, vendar je dvoboj z Jako Šaferjem izgubil Kožar. V 40. minuti so domači znova zapretili, Robert Kurež je po napaki Denisa Kramarja že obšel Šaferja, a nato z leve strani zgrešil cilj. Tik pred koncem polčasa so črno-beli povedli, potem ko je Buzeti z globinsko podajo našel Mateja Eterovića, ta pa je zadel desni zgornji kot Aluminijevih vrat.

Kakor so gosti končali prvega, so začeli tudi drugi polčas - z zadetkom. Na svoji polovici so odvzeli žogo domačim nogometašem in z dvema podajama prišli do Jelića, ki je povišal Murino prednost. Domači trener Bojan Flis je hitro izkoristil vse tri menjave, a njegovi varovanci so si prvo lepšo priložnost v tem delu igre priigrali šele v 68. minuti, ko je Robert Kurež po strelu z glavo Šaferja "prisilil" k izvrstnemu posredovanju. Do konca tekme so gledalci videli le še dva nevarnejša strela, Jurice Jeleča, ki je v 84. minuti povzročil nekaj težav Šaferju, in Maria Sačerja, ki je v 90. minuti namučil Murka.

STA

21.11.2012 ob 16:33 opa gost

Opa opa, kaj pa je to? Druga zaporedna zmaga Mure? A sedaj se igralci zavedajo, da uprava misli resno in da ne morejo igrati kot si oni zamislijo in da naženejo trenerja. So dobili sedaj porcijo realnosti malo a? Čisto prav.....naj lepo nadaljujejo z nabiranjem točk

21 2 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      21.11.2012 ob 17:10 no limit boy gost

in če bi nagnali bogatinovega pa bi prišel Šimondza, bi Šimundza imel dve zmagi... v dveh tekmah... in spet bi ga imeli za boga!

12 2 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      21.11.2012 ob 17:11 Črno Belo gost

Bravo črnobeli! Samo tak dale!Komaj čakan na tekmo z Mariboron!Mislin ka smo z takšo igro Mure zreli za kakšno presenečenje!Lp.

18 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    4. prekmurjerepublika
      21.11.2012 ob 17:26 prekmurjerepublika

Vse je v borbenoste, motivacije, v glavaj sameh igralcov. pristope. Odlično je tuj to, ka smo v disciplini fejs napreduvale. Že 2 tekme smo nej dobili gola, niti nej kartona. Rejsan pohvalno. Tak trberj dale špilate in, če te v soboto proti gorice pa začale z nule in nete preveč mislile na tej dvej zmage, ges praven ka lejko gorico zmagamo!!

17 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      21.11.2012 ob 18:01 GOST gost

FUZBAL SE ŠPILA ZA DENAR: NE ZA GUMBE:

6 5 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      21.11.2012 ob 18:08 bil na tekmi gost

Super,čestitke za več kot zasluženo zmago.Malo mi je edino žal ka smo nej več golov dali :-) meli smo dosti šans.Nema veze glavno ka je zmaga poleg toga pa še razveseljuje igra in pristop igri.Zdaj pa še v gorici vtrgnite pa de se ležje dihalo,saj več nemo zadnji .

21.11.2012 ob 18:26 muraš pa pou gost

jh mijšpilamo z srcon pa smo tou tuj dokazale, mij smo šampioni ! ajmooo Mura! še tak deleee !

8. gost
      21.11.2012 ob 21:59 človik gost

všeč mi je ka tudi po forume po dugen cajte pozitivni komentari na igro mure... vsaka čast za zmago še bole pa za igro telko šans kak smo zaj mele v dveh krogih smo nej mele celo sezono preja.. in z zmago v gorici bi naredili velik posel. forza mura forza prekmurje :D

8 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    9. gost
      21.11.2012 ob 22:38 borank gost

glumci glume počastni krug!!!! vsakega igralca kaznovati za celoletni štrajk!!

10 4 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    10. gost
      21.11.2012 ob 23:41 piki gost

Gost-borank so že kaznovani,ka ne dobijo rednih plač.

6 1 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    11. gost
      22.11.2012 ob 6:48 trener gost

Brav Topič. Nej trbej pejnez, važno je srce in karakter ekipe.

0 6 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    12. gost
      22.11.2012 ob 8:27 ms gost

ali Buzeti pa je zadnje tekme car, ka njin dela! ;)) lekar vse gole zadnjih nekaj tekem je bil asistent, mota jih kak male mačke... vaček pa vsi skuper kak noč pa den! kak črno pa belo!

6 3 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    13. gost
      22.11.2012 ob 8:52 slimk gost

Mogoče so se dečke ščele golmana znebiti če je že san pravo ka se je počuto nezaželenoga;)) bravo MURA. samo še kakše evre nabaviti. idemo dale!!!

3 4 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    14. gost
      22.11.2012 ob 9:06 fajko gost

Čestitke dečki, za igro pristop in rezultat, saj smo znali, ka zmorete samo če ščejte, drugače pa z vame tudi Murinjo nemre nika napraviti, če ste vi nej za. Lekaj pa Bogatinov li nekaj pomle ale? Pa što je že bil Draković, ne spomnin se več dobro!? :D

22.11.2012 ob 10:04 luftič gost

Zaj se pa vsi pljuvalci v vrsto postavte pa Topiča in Bogatinova na rit kušnite.Pa se nej fini delate, ka si nemajo tak kratke pameti.

22.11.2012 ob 10:41 crv gost

gost borank kak te nej sram ka to pišeš ka jih trebej kazniti za štrejk ka so nej dobele 10 mescov plačo to je glih tak če bi ti ka hodiš v službo pa bni delau za šenki na konce pa bi še te delodajalec kazno zato nej gučati na pamet.

2 3 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    19. gost
      22.11.2012 ob 13:56 zoja gost

kazniti za štrajk trbej topiča in njegoe pajdaše trbelo bi jim prepovedati vstop na igrišče igralci vam pa kapa dol samo tak dale pa de stadion pa puni topičevci pa spizdite...

20. gost
      22.11.2012 ob 14:22 znalac gost

Eno so igralci, drujgo je topič. Tak, ka sta tau, dva različna svetova

2 1 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    21. gost
      22.11.2012 ob 14:36 grublen gost

@znalac, tij si smešen če v to vorvleš. Itak pa je to portal, za doj sranje Topiča, tak ka ga spolj nišče več ne gemlej resno itak je znano, ka se ga tu samo doj sere. Pa njajmo to! Kak je že eden napiso, kak je kaj z srokovnostjo Bogatinova in što je že bil Draković? :)

22. gost
      22.11.2012 ob 18:03 KAR NEKDO gost

Kak spe primitivni. Zmagajo dve tekmi, pa so cari. Bom videl kaj boste govorili čez 14 dni. LOLI.

0 7 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    23. gost
      22.11.2012 ob 20:07 gost-muraš! gost

gost-KAR NEKDO ka tij nawijaš za Muro?? če ne nawijaš ne ne vmešavle v tou notre ka smo mij gringose močnee...zaj ste vse faušne ka Mura zmagala z Rudaron 4:0 al koj k*****?

2 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    24. gost
      23.11.2012 ob 11:15 GOST gost

Mura Gorica 0-3 L:P:

25. gost
      23.11.2012 ob 14:36 muraš! gost

znate mij špilamo z srcon pa naj što kole powj ka nemamo šanse z Gorico zmagate ! mij mo zmagali pa idemo na zmagoo!

3 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    26. prekmurjerepublika
      23.11.2012 ob 19:18 prekmurjerepublika

Eni ste rejsan čudne. Vejpa, če van mura ne paše, je ne glejdajte, pa ne komentejrajte. @ Kar nekdo Čez 14 dni mo jih tude valile, ker do gvušno v zadnjih 2 koleh nesle 4 pike, V zadnjih 4 skupno je tou 10 :) Prlej smo jih pa doj pluvale samo te, da so se nej borili, nej zato ka nej blo rezultatov, samo zaradi toga, ka so nej davale vse od sebej, kar je bilo nesprejemljivo. Zaj pa palik kažejo, ka so sposobni in že ju3 vrvlen ka nemo več zadnje!!! Vsi keri ste proti mure pa se lejko v jezik vgriznete, ker mura nede letejla nej v 2, nej v 3, nej v 5 ligo. Mura je klub in de ostala dale v 1 lige!!

1 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    27. gost
      24.11.2012 ob 11:36 muraš pa pou gost

gost-GOST : samo misle see jaa ..kak mo se smijalee da de gnjes Gorica popušila .. hahahahahaha