Radenska Naturelle PKL: Dvoboj ljutomerskih ekip

Odigrane so bile tekme 4. kroga Radenska Naturelle PKL.

KKPicerija Nona Lenart : KK Lindau

57 : 93 (10:33, 18:20, 13:21, 16:19)

KK Picerija Nona Lenart: Šijanec 20, Holc 9, Puntnar 6, Bauman 6, Keršič 5, Dokl 4, Slatinšek 4, Kneževič 3, Vučkovič 0, Koletnik 0, Topolnik 0, Zlodej 0

KK Lindau: Dominko 38, Balažic 12, Zrna 11, Hozjan 7, Horvatič G. 6, Svetko 5, Novak 5, Tvrtko 4, Trstenjak 3, Žalig 2, Pamič 0

Prvi sodniški met so dobili gostje, ki so v prvi četrtini zadeli kar 5 trojk ter naredili potrebno razliko za mirno nadaljevanje tekme. Stik z njimi sta držala Šijanec ter Bauman. Prva četrtina se je končala z izidom 10:33 v korist Lendavčanov. Druga četrtina je bila izenačena, saj se je odprlo Šijancu kateri je gostom nasul kar 10 točk. Tretjo četrtino so gostje vstopili še močneje kot prej. V zadnji četrtini so gostje igrali lepo košarko, ter tekmo pripeljali mirno do konca.  Gostje so zadeli kar 10 trojk.

PŠK Ljutomer 3 : PŠK Ljutomer 2

62 : 89 (13:18, 19:27, 12:18, 18:26)

PŠK Ljutomer 3: Copot A. 17, Filipič U. 17, Kupčič J. 10, Robnik M. 7, Glavnik M. 5, Bogša M. 2, Karba F. 2, Grašič M. 2, Copot J. 0

PŠK Ljutomer 2: Šiškin I. 26, Kosi L. 18, Kolbl A. 18, Miholič S. 16, Jurkovič U. 7, Šumak D. 4

Tekma se je začela precej izenačeno saj je semafor po polovici četrtine kazal 7:7, nato pa so starejši študentje stopili na plin in si do konca četrtine priigrali prednost petih točk – rezultat po prvi četrtini je bil 13:18. V drugi četrtini so gostje še bolj strnili vrste in z delnim izidom 8:0 ušli na varnih 13 točk prednosti. Drugi polčas so bolje začeli domači in se uspeli približati na osem točk zaostanka, pri izidu 42:50. Gotje so se pobrali in nanizali 13 zaporednih točk in s tem razblinili upe domačih na morebitno presenečenje – rezultat po treh četrtinah je bil 44:63. V zadnji četrtini so si starejši Ljutomerčani uspeli priigrati še nekaj prednosti in prednost povečali na 27 točk. Končni rezultat je bil 62:89 v korist PŠK Ljutomer 2.

KK GMT Beltinci : KK Radenci

57 : 62 (11.13, 17:20, 17:11, 12:18)

KK GMT Beltinci: Cör 12, Zver 12, Bojnec 12, Vöröš 6, Farkaš 5, Štihec 4, Kukel T. 4, Ferčak 2, Fujs 0

KK Radenci: Rajnar 29, Niderl 11, Gomboc 10, Kuhar 8, Jurjovič 2, Sovič 2

Tekma se je začela z manjšimi napakami v obrambi in slabih metom za tri točke domače ekipe, ki so jih igralci gostujoče ekipe znali izkoristiti ter že na začetku povedli s sicer manjšo vendar pomembno razliko, ki je vplivala na nadaljnji razvoj tekme. Kljub vsemu so domačini znali izkoristiti prednost domačega igrišča ter znižali razliko na dokončen rezultat prve četrtine 11:13. Druga četrtina se je začela precej bolj živo. Napadi obeh ekip so postali vse bolj učinkovitejši kar se je poznalo tudi na rezultatu. Četrtina se je končala z izidom 17:20 (polčas 28:33). Naslednja četrtina je pripadala igri Beltinčanov, ki so napake v obrambi gostov znali izkoristiti ter si priigrati prednost, ki so jo potem držali do konca tretjega dela tekme. Končni rezultat tretje četrtine 17:11. Vendar tekme še ni bilo konec. Padla je koncentracija pri metu domače ekipe, ki so še poleg slabega komuniciranja med igralci dopustili ekipi iz Radenec, da so s svojo igro nadigrali lanske prvake ter si tako na koncu priborili še svojo četrto zmago na uvodnih srečanjih nove sezone.

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh : KD Sobota

77 : 60 (22:16, 16:14, 18:15, 21:14)

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar L. 24, Pok 18, Stampfer 11, Cehnar G. 7, Breg 5, Mesarič 4, Arzenšek 3, Vernik 3, Kikl 2, Nerat 0

KD Sobota: Šiftar 20, Bilič 13, Kalamar 12, Čep 6, Kuzmič 4, Melin 4, Hari 1, Miklavec 0, Lukač 0, Žigo 0

Pred sezono je domačo ekipo okrepil prepovedan in nedotakljiv cvet prekmurske košarke Davorin "LeBron" Pok, eden izmed soustanoviteljev KD Sobota, za to je tekma imela še dodaten čar. Motiv je bil na obeh straneh ogromen.
V tekmo so domači vstopili silovito. Naredilni delni rezultat 12:2. Zadevali iz vse mogočih in nemogočih pozicij. Sobočani so se po medlem začetku pobrali in nato zadeli nekaj lepih košev. Začetek druge četrtine je zaznamoval tretja osebna napaka najboljšega igralca zadnih 2 let v ligi. Cehnar je šel na klop, da se malo ohladi. Sobočani so začeli silovito in prešli v vodstvo z 22:23.
V zadnji četrtini so se gostje sicer približali na 8 točk, vendar jim ni uspel preobrat, na koncu so domačini zmagali z rezultatom 77: 60.

prosti: KD Ljutomer