Odigrane tekme 15. kroga Radenska Naturelle Pomurska košarkarska liga.

KK Lindau : KK GMT Beltinci
75 : 64 (11:24, 16:23, 23:9, 25:8)

KK Lindau: Dominko 33, Hozjan 12, Zrna 11, Balažic 11, Trstenjak 4, Horvatič S. 2, Balaž 2
KK GMT Beltinci: Zver 16, Kukel M. 15, Bojnec 11, Vöroš 9, Fujs 6, Štihec 4, Cör 3

Tekmo so gostje pričeli zelo nezbrano in slabo v obrambi, saj so gostje zadevali iz vseh mogočih položajev in zaradi tega imeli neverjetno povprečje meta. Preden so se domačini zavedali, kaj se dogaja, so gostje zaključili prvo četrtino z visoko prednostjo 13 točk. Tudi v drugi četrtini so domačini gostom  pustili ,da jim je uspevalo zadeti vse, kar so si zamislili. Zadeti niso mogli nobenega »zicerja«, žoge so jim kar letele iz rok, pa tudi živci so verjetno naredili svoje. Polčas so gostje  zaključili s prednostjo 20 točk. Domačini so začeli tretjo četrtino agresivno v obrambi, kar se je hitro obrestovalo. Ob dobri obrambi se je odprlo tudi v napadu, hkrati pa so gostom preprečili njihovo kombinatorno igro in zaprli vse dostope do svojega koša. Četrtino so zaključili gostje s prednostjo  6 točk, kar je domačinom dalo upanje, da bodo tekmo kljub veliki prednosti  gostov ob polčasu tekme končali v njihovo korist. V zadnji četrtini se je nadaljevala  dobra obrambna igra domačinov ter uspešnost v napadu,tako da so domačini srečanje uspešno privedli do zmage.

PŠK Ljutomer 2 : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh
68 : 77 (15:21, 11:17, 25:19, 17:20)

PŠK Ljutomer 2: Šiškin 26, Karba 13, Kosi 12, Plohl 6, Kolbl 6, Preglej 5
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar G. 20, Kikl 14, Arzenšek 13, Pok 11, Nerat 9, Vernik 5, Breg 3, Mezgec 2

Tekma med domačimi PŠK2 in gostujočimi Sladki vrh je minila v borbenem »fair play« duhu. Ker tekma  za domače ni odločala o ničemer, se je zato v domači ekipi zbralo le 6 košarkarjev. Gostje so kljub odsotnosti nekaterih najboljših prišli številčnejšo močnejši. Gostje so po pričakovanjih začeli tekmo resneje in po 10 minutah vodili za 10 točk. Žoga je pri gostih vseskozi krožila izjemno dobro, hitro in brez napak in kljub temu, da postava ni bila 100% tega na igrišču ni bilo videti. V drugem polčasu so domači nekako pritisnili na plin in znižali sicer konstantno razliko med 10-15 točk na samo 6 točk, vendar prav zaradi daljše klopi in odločenega pristopa gostje niso dopustili presenečenja. Pri domačih je dobro partijo odigral I.Šiškin, ki je v določenih trenutkih tekme zadeval nemogoče mete, pri gostih pa je dirigentsko palico odlično vodil Pok, ki je dobro zaposloval centrsko linijo, sam zaključil ali našel prostega soigralca, ki je po pravilu (vedno) zadel. Tako se je tekma počasi brez večjih pretresov in ostrega naboja prelevila v zadnjo četrtino. Ključ do neuspeha domačih je predvsem zdesetkana postava (poškodbe in odsotnosti), pasivna obramba ter počasen napak in seveda dejstvo, da tekma ne odloča o ničemer.

KD Ljutomer : PŠK Ljutomer 3
66 : 69 (11:14, 21:23, 14:18, 20:14)

KD Ljutomer: Horvat 23, Jakelj M. 17, Jakelj J. 10, Črnjavič 6, Jakelj P. 5, Dominko 5
PŠK Ljutomer 3: Copot A. 24, Robnik 17, Leben 12, Kupčič 8, Pavličič 4, Grašič 2, Filipič 2, Copot J. 0

Že prva četrtina je nakazala da so se mlajši študenti dobro pripravili na tekmo, tako da so z organizirano igro in hitrim prenosom žoge dobili prvo četrtino za tri točke. Ko jim je v drugi in tretji četrtini stekel še met iz razdalje,  zaradi česar so skupaj zadeli 10 trojk, so prednost povečali že na 14 točk. V drugi polovici zadnje četrtine so se tudi seniorji zbudili in začeli igrati obrambo. Z delnim rezultatom 15-4 so se približali in zavohali celo zmago, vendar pa jih je na koncu zatajila kvaliteta, po kateri so bili sicer v preteklosti znani. Zgrešili so dva meta za tri točke, ki bi jim prinesla vsaj neodločen rezultat. Tako so na koncu vsi trije navijači gostujoče ekipe odšli domov zadovoljni, prav tako pa so lahko s svojo igro zadovoljni igralci PŠK 3, ki so si svojo prvo letošnjo zmago pošteno zaslužili.

KK Radenci : KD Sobota
73 : 82 (14:28, 20:14, 25:15, 14:25)

KK Radenci: Šijanec 23, Gomboc 17, Rajnar 12, Niderl 11, Kiuhar 10, Jurjovič 0
KD Sobota: Vogrinčič 24, Lukač 21, Žigo 12, Ficko 9, Hari 8, Melin 6, Titan 2

Začetek tekme je potekal precej izenačeno, obe ekipi sta dosegali koše. V četrti minuti so domači povedli 11:10, potem pa krepko popustili in ob koncu prve četrtine je bil rezultat 28:14 za sobočance. Druga četrtina je kazala drugačno sliko, saj je Gomboc takoj zadel dve trojki in zmanjšal na razliko na osem točk zaostanka. Domačinom sta probleme povzročala predvsem hitra Ficko in Vogrinčič, ki sta prodirala pod koš in lepo asistirala višjim soigralcem pod košem. Do konca tega dela se točkovna razlika ni spremenila in rezultat ob polčasu je bil 34:42. Pred zadnjo četrtino je bila razlika samo se dve točki v koristi KD Sobota. Začetek zadnje četrtne je kazal, da bo zmaga ostala doma, saj so domačini v šesti minuti vodili z rezultatom 68:64. Sledil pa je čisto drug razplet - popoln rezultatski mrk, saj so gostje naredili delni rezultat 17:0 in zadeli 3 trojke (Andro). Po tem je trojko zadel še Kuhar in tekma se je končala z rezultatom 73:82.

prosti: KK Picerija Nona Lenart