KOŠARKA

Košarkarji Lindau premagali Sobočance

11.4.2013

Odigrane so bile tekme 17. kroga Radenska Naturelle Pomurska košarkarska liga.

KK Picerija Nona Lenart : KK GMT Beltinci     64 : 93 (25:25, 10:23, 13:24, 16:21)

KK Picerija Nona Lenart: Holc 16, Keršič 11, Farkaš 9, Turk 6, Dokl 6, Topolnik 6, Bauman 4, Zlodej 3, Koletnik 2, Kneževič 1, Vučkovič 0
KK GMT Beltinci: Kukel T. 29, Cör 17, Bojnec 13, Ferćak 12, Fujs 12, Kukel M. 8, Ratnik 2

Predzadnja tekma rednega dela like PKL in ob enem zadnja tekma na domačem terenu za košarkarje iz Lenarta. Prvi del tekme je pokazal, da bo tekma napeta vse do konca.
V drugi četrtini so ''žuti'' iz beltinec opravičilo vlogo aktualnega prvaka. Stopili so na plin ter naredili izid četrtine +13 v svojo korist(10:23). Tudi v drugem polčasu so pokazali svojo dobro pripravljenost in povečali prednost za dodatnih 11 točk (13:24). V zadnji četrtini so picopeki z agresivno obrambo in realiziranimi napadi poskušali narediti delni izid v svojo korist, vendar se gostje niso pustili, ter še enkrat več opravičili vlogo favorita. Glede na zadnjo domačo tekmo se je na lenarških tribunah zbralo lepo število navijačev, tekmo pa je popestila mlada plesna skupina.

KK Lindau : KD Sobota       84 : 76 (17:12, 12:21, 20:24, 35:19)

KK Lindau: Dominko 26, Balažic 15, Hozjan 14, Trstenjak 12, Zrna 6, Horvatič G. 5, Horvatič S. 4, Balaž 2
KD Sobota: Šiftar 27, Lukač 18, Ficko 17, Žigo 7, Hari 7

Prvenstvena tekma, ki ni odločala o razvrstitvi za zaključni turnir, se je pričela z igro, ki je na začetku tekme kazala, da nobena izmed ekip ne bo vložila pretirane energije v srečanje.  Vodstvo domačih v prvi četrtini je bila pričakovana, zato se tudi nič pomembnega v tej začetni četrtini ni zgodilo. Gostje so drugo četrtino prestavili v višjo prestavo in  pokazali željo, da želijo v Lendavi zmagati. To jim je uspevalo, saj so ob domači obrambi, ki je bila nekoliko zmedena s kombinatorno in učinkovito igro gostov, prevzeli vodstvo in polčas zaključili s prednostjo 4 košev. Čeprav so domačini rezultat želeli obrniti v svojo korist tudi s consko obrambo jim v tej četrtini ni uspevalo nič in tako so Sobočani  pred zadnjo četrtino vodili z 8 pikami prednosti. V zadnji četrtini so domačini sklenili svoje vrste, začeli igrati  agresivnejše v obrambi, kar je prineslo učinkovitejšo igro v napadu in  pozitiven rezultat ter  končno zmago domačih.

KD Ljutomer : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh         49 : 88 (11:22, 8:18, 16:23, 14:25)

KD Ljutomer: Jakelj M. 16, Nemec 12, Vozlič 11, Jakelj P. 9, Rošker 1, Črnjavič 0
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar L. 32, Pok 15, Mesarič 13, Cehnar G. 10, Vernik 8, Pantelič 6, Kikl 2, Arzenšek 2, Mezgec 0, Nerat 0

Začetek tekme je postregel s standardom - domačinov 6, trener gostov Vernik pa ni ničesar prepuščal naključju, zato je v metropolo pripeljal skoraj vse udarne adute (ni bilo le Stampferja). Promet je v prvi četrtini potekal bolj enostransko - na koš domačinov, ki niso in nismo mogli zadeti, medtem ko so gostje predvsem preko Mesariča višali razliko. V drugi četrtini je sledila serija 0:13 v korist gostov, domačini pa so odgovorili z mini serijo 7:0. V drugem polčasu so gostje predvsem preko protinapadov višali razliko (domačinom je pošteno pošla sapa), razigral se je do takrat neviden Cehnar L., ki je bolj ali manj zadeval iz vseh položajev znotraj trojke. Domačini so poskušali z mirno igro, za kaj več tudi ni bilo energije, pokazali nekaj potez, ki so nas pred leti večkrat krasile na vsaki tekmi. Zadnji del je tako bil le še rutina.

KK Radenci : PŠK Ljutomer 2           94 : 74 (30:18, 20:15, 20:21, 24:20)

KK Radenci: Rajnar 27, Gomboc 24, Šijanec 21, Niderl 20, Sovič 2, Koren 0
PŠK Ljutomer 2: Jurkovič 21, Plohl 20, Preglej 13, Kosi 11, Kolbl 9

Tekmo je pod košem odprl domači ljubljenec publike - Tonir. Do sedme minute je bil rezultat izenačen, do konca četrtine pa so domači pobegnili z delnim rezultatom 12:3 in ob koncu je na semaforu pisalo 30:18. Lotmeržani so v prvi četrtini zadeli 3 trojke. Radenčani so zadeli 2 trojki in izpeljali nekaj hitrih nasprotnih napadov, pri gosteh pa sta stik držala Kosi in Preglej. Ob polčasu so domačini vodili za 17 točk.

Tretji del se je pokazal kot najbolj izenačen, domači so malo popustili v zbranosti, predvsem v obrambi in dovolili, da se je razigral Jurkovič (v tem delu 11 točk od skupno 21).  Vseeno jim je uspelo še povečati razliko na 16 točk ob koncu.

Gostje so, zaradi utrujenosti, prešli v consko obrambo, kar je domačinom omogočilo lažje nadaljevanje. Do konca je bilo še nekaj lepih košev z obeh strani in končnih 20 točk razlike za rezultat 94:74.

prosti: PŠK Ljutomer 3

Zaostala tekma 11. kroga Radenska Naturelle PKL:

PŠK Ljutomer 2 : KD Ljutomer               65 : 52 (19:9, 13:8, 13:15, 20:20)

PŠK Ljutomer 2: Karba 26, Kolbl 17, Jurkovič 9, Preglej 9, Kosi 4
KD Ljutomer: Vozlič 11, Nemec 10, Jakelj J. 10, Jakelj M. 7, Mele 6, Jakelj P. 4, Črnjavič 4

V času nedeljskega kosila se je odvil še drugi ljutomerski derbi med ekipama PŠK 2 in KD Ljutomer. Oboji so imeli ta vikend dvojni spored, saj je šlo za prestavljeno tekmo. Obema ekipama se je poznala utrujenost, predvsem zaradi kratke klopi. Starejših kolegov je bilo 7, mlajših pa (v skladu z letošnjo sezono) le 5. Starejši so bolje pričeli tekmo in povedli 4:0 in nato še z 8:3, igra je bila precej raztrgana, z napakami in zgrešenimi meti. Mlajši so se po slabšem začetku nekoliko pobrali, začeli zadevati in z nizom 16:1 so prvo četrtino dobili z 19:9. Tudi druga četrtina se je začela po željah domačih, mlajši so zadeli tudi tri trojke, izkazal se je Karba z osmimi zaporednimi točkami in prednost je narasla na 30:9. Po minuti odmora so se starejši nekoliko zbrali in uspeli do polčasa znižati na -15. Tretja četrtina ni prinesla bistvenih sprememb, prednost se je gibala okrog 20 točk, ob koncu pa so se starejši s sedmimi točkami zapored uspeli približati na -13. Pri mlajših se je vedno bolj poznalo dejstvo, da na klopi niso imeli menjave, štiri minute pred koncem tekme so se starejši približali na -11, a kaj več jim ni uspelo, tudi zaradi številnih napak in poceni izgubljenih žog. Končni rezultat je bil 65:52. Čestitke starejšim kolegom za dobro partijo ter sodnikom in zapisnikarski mizi za dobro opravljeno delo.