Nogometašice Teleing Pomurja s 13 : 0 odpravile Dornavo

Beltinci, 28.4.2013

V 16. krogu Slovenske ženske nogometne lige so prvouvrščene nogometašice Teleing Pomurja gostile šestouvrščeno Dornavo. Nogometašice Pomurja so tokrat prvič v prvenstvu nastopale brez Mateje Zver, ki je odšla na Islandijo. Na tribunah stadiona v Beltincih se je zbralo slabih 100 gledalcev. Dornava se domov odpravlja s 13 zadetki v svoji mreži.

ŽNK Teleing Pomurje: Pavlovski, Prša, Benak, Nikl, Zelko, Rogan, Marič, Eržen, Jelen, Vrabel in Tibaut. Klop: Kosi, Kolbl, Rozmarič, Godina, Kozar, Črnko in Špur.

ŽNK Dornava: Maksimovič, Makovec, Šalamun, Skaza, Ljubec, Potrč, Milec, Nežmah, Makovec, Pernat in Cafuta. Klop: /

Glavna Sodnica: Petra Bombek

ZAČETEK TEKME!

2. min: Domače so imele udarec iz kota, do strela je prišla Erženova, a merila mimo gola.

2. min: Še ena priložnost za domače. Z desne strani je oster predložek pred gostujoča vrata podala Erženova, gostje pa so žogo s težavo odbile v kot.

3. min: GOOL! 1 : 0 za Pomurje! Po hitri akciji domačih in predložku z desne strani je zmedo v kazenskem prostoru najbolje izkoristila Manja Rogan in žogo pospravila v gol.

5. min: GOOL! 2 : 0 za Pomurje! Tanja Vrabl je prišla do žoge v kazenskem prostoru in z lobom premagala gostujočo vratarko.

12. min: Za strel z roba kazenskega prostora se je odločila Erženova, Maksimovičeva pa je žogo ukrotila.

15. min: Gostje so imele prosti udarec z leve strani kazenskega prostora. Nežmahova  je ustrelila proti vratom, žoga pa je švignila mimo vrat.

23. min: Do strela z roba kazenskega prostora je prišla Niklova, ki pa je ustrelila mimo vrat.

27. min: V kazenski prostor je sama proti vratarki stekla Vrablova, a ji je v odločilnem trenutku spodrsnilo, in ostalo je brez zadetka.

28. min: Ustrelila je Niklova, gostujoča vratarka pa je strel obranila.

29. min: Zadetek Erženove z glavo je sodnica razveljavila zaradi nedovoljenega položaja.

30. min: Z roba kazenskega prostora je lepo ustrelila, gostujoča vratarka pa je žogo z lepim posredovanjem izbila čez prečko.

32. min: GOOL! 3 : 0 za Pomurje! Po nekajminutnem obleganju gostujočih vrat so domače igralke le prišle do zadetka. Erženova je žogo ob levi vratnici pospravila v mrežo.

38. min: Nogometašice Pomurja so bile spet nevarne pred gostujočimi vrati, a Tibautova in Niklova nista bili dovolj natančni.

43. min: Prosti strel z roba kazenskega prostora za Pomurje. Vrablova je merila preslabo in zadela le živi zid.

44. min: GOOL! 4 : 0 za Pomurje! Po napaki gostij v kazenskem prostoru je do strela z glavo prišla Erženova in žogo le še potisnila v gol.

KONEC PRVEGA POLČASA! Nogometašice Teleing Pomurja so povsem prevladovale v prvem polčasu in povsem zasluženo vodijo s 4 : 0.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Moštvi nadaljujeta v nespremenjenih zasedbah.

51. min: Do strela je prišla Erženova, gostujoča vratarka pa je žogo odbila v kot.

53. min: GOOL! 5 : 0 za Pomurje! Po podaji iz kota se je v kazenskem prostoru najbolje znašla Tibautova in ob pomoči ene izmed gostujočih branilk žogo potisnila v mrežo.

56. min: Dvojna menjava pri Pomurju: Iz igre Jelen in Zelko, v igro Godina in Kozar.

58. min: Erženova je z desne strani lepo podala na drugo vratnico, kjer je iz pol voleja žogo mimo vrat poslala Niklova.

59. min: Končno tudi priložnost za gostje. Makovceva je iz velike oddaljenosti ustrelila daleč preko vrat.

60. min: Lepo odigrana akcija Pomurja, žoga je prišla do Vrablove, ki pa je s treh metrov le nastreljala vratarko.

61. min: Erženova je lepo podala Vrablovi, ki pa je z glavo zadela le prečko.

62. min: Lep strel Kozarjeve, ki je ustrelila od daleč, žoga pa je zletela tik mimo vratnice.

63. min: Menjava pri Pomurju: iz igre Prša, v igro Kolbl.

65. min: Menjava pri Pomurju: iz igre Nikl, v igro Rozmarič.

68. min: GOOL! 6 : 0 za Pomurje! Roganova je zadela po zmedi v gostujočem kazenskem prostoru.

72. min: GOOL! 7 : 0 za Pomurje! Z roba kazenskega prostora je zadela Vrablova. Gostje nadaljujejo z igralko manj, saj poškodovane igralke nima kdo zamenjati.

74. min: GOOL! 8 : 0 za Pomurje! Zadela je Tibautova, ki je žogo lepo dvignila mimo vratarke, ter zadela tik ob vratnici.

76. min: Še zadnja menjava pri Pomurju: iz igre Marič, v igro Črnko.

78. min: GOOL! 9 : 0 za Pomurje! Po strelu Erženove, ki je zadela vratnico, je žogo v prazno mrežo potisnila Tibautova.

79. min: Gostje so poizkušale s strelom skoraj s sredine igrišča, vratarka Pomurja pa je bila na mestu.

81 .min: GOOL! 10 : 0 za Pomurje! Po lepi akciji Tibautove, ki je podala na drugo vratnico, kjer je Erženova žogo vrnila proti Vrablovi, ki je zadela za 10 : 0.

86. min: Enajstmetrovka za Pomurje. Poizkušala bo Benakova. Benakova je ustrelila mimo vrat.

90.min: GOOL! 11 : 0 za Pomurje. Po podaji z leve strani je bila najbolj spretna Erženova, ki je žogo pospravila v mrežo.

90. + 2. min: GOOL! 12 : 0 za Pomurje! Še četrtič danes je bila uspešna Vrablova.

90. + 3. min: GOOL! 13 : 0 za Pomurje! Vrablova je zadela še petič!

KONEC TEKME! Vrablova je zadela petkrat, po trikrat sta zadeli Tibautova in Erženova ter dvakrat Roganova. V četrtek nogometašice Pomurja čaka povratna polfinalna tekma.