Rakičan na krilih Botjaka premagal Čardo

20.5.2013

Rakičan je gostil Čardo in jo po zaostanku z 0 : 1 premagal s 3 : 1. Gostje so začeli bolj prepričljivo in imeli več priložnosti v prvem polčasu, na odmor so odšli brez zadetkov. Kmalu po vrnitvi na igrišče so gostje pritisnili in iz prostega strela v 49. minuti povedli, strelec je bil Pavel Uroš. A le minuto zatem je Čarda ostala brez enega igralca zaradi rdečega kartona. Zaradi udarjanja ga je prejel Mauko Mitja. Igralci Rakičana so izkoristili igro z igralcem več in po hitrem protinapadu izenačili v 61. minuti, strelec je bil št. 15, Botjak Mitja. Le pet minut kasneje je po kotu z glavo zadel Kalamar Aleš in popeljal domačine v vodstvo. V 70. minuti se je zgodil nov udarec za gostujočo ekipo; zaradi vlečenja je Pavel Gregor prejel drugi rdeči karton za ekipo in odšel z igrišča. Z dvema igralcema več je Rakičan zaigral še bolj ofenzivno in v 78. minuti postavil končni rezultat, drugič je zadel Botjak Mitja. Na lep sončni dan se je tekme udeležilo 200 gledalcev.

NK Rakičan :  NK Čarda 3 : 1 (0 : 0)

Strelci: 0 : 1 Pavel Uroš (49), 1 : 1 Botjak Mitja (61), 2 : 1 Kalamar Aleš (66), 3 : 1 Botjak Mitja (78)

NK Rakičan: Gerendaj Sašo, Vurcer Grega, Bagari Uroš, Žekš Marjan, Godvajs Rok, Lapoši Marko, Botjak Mitja, Bencak Alen, Kalamar Aleš, Bagari Marko, Škerlak Sebastijan (od 70. Kutoš Valter)

NK Čarda: Prša Darko, Zadravec Sandro, Barbič Denis, Cifer Daniel (od 79. Vöröš Tomaž), Pavel Uroš, Pavel Gregor, Mauko Mitja, Kos Uroš (od 75. Madjar Mario), Puhan Borut, Škafar Dejan, Krajnc Uroš (od 69. Lovrenčec Davorin)