Nogometašice Teleing Pomurja osvojile še pokalni naslov!

Koper, 29.5.2013

V Kopru sta se v finalu Slovenskega ženskega pokala pomerili ekipi Teleing Pomurja in Rudarja Škale. Nogometašice Pomurja so osvojile dvojno krono po tem, ko so prvenstvo osvojile dve tekmi pred koncem. Na tribunah Bonifike se je zbralo okrog 150 gledalcev, ki so videli zmago Pomurk  s 3:1.

ŽNK Teleing Pomurje: Pavlovski, Prša, Benak, Nikl, Zelko, Rogan, Marič, Eržen, Kolbl, Vrabl in Tibaut. Klop: Kozar, Črnko, Špur, Jelen, Zadravec, Misja in Horvat.

ŽNK Rudar Škale: Strassnig, Zagajšek, Nagy, Sevšek, Gomboc, Jevtić, Marolt, Živković, Murič, Bric in Malinić. Klop: Pijuković, Založnik, Kač, Berdnik, I. Pijuković, Dervič in Levačič.

Glavni sodnik: Mihael Antič

ZAČETEK TEKME!

5. min: Prva priložnost na tekmi je pripadla Rudarju. Po podaji iz kota je posredovala Pavlovska in žogo izbila z lepo parado.

9. min: Prosti strel za Pomurje na oddaljenost 20 metrov od vrat. Roganova je zadela živi zid, žoga se je odbila do Kolblove, ki pa ni uspela premagati vratarke Rudarja.

11. min: Še ena priložnost za Pomurje! Erženova je podala proti Tibautovi, ki je ustrelila a merila preslabo. V nadaljevanju akcije je Erženova dobila rumeni karton zaradi prekrška nad vratarko.

13. min: Prečka Kolblove! Lepa akcija Pomurja tokrat, do žoge je prišla Kolblova, a zatresla prečko.

15. min: Rumeni karton za Gombocovo zaradi prekrška nad Vrablovo.

16. min: Benakova je izvedla prosti strel z velike oddaljenosti, brez težav za Strassnigovo.

17. min: GOOL! 1:0 za Rudar. Po hitri akciji Rudarja je zadela Maja Bric.

21. min: Priložnost za Pomurje po podaji iz kota. Do strela z glavo je prišla Roganova, a merila mimo vrat.

25. min: Prosti udarec za Rudar je izvedla Malinićeva, a merila mimo vrat.

32. min: Menjava pri Rudarju. Zaradi poškodbe igro zapušča Lavra Zagajšek, vstopa Ines Pijuković.

34. min: Prosti udarec za Rudar, dolg predložek na dalšjo vratnico je Pavlovska odbila v kot.

38. min: Do strela je prišla Vrablova, gostje pa so žogo odbile v kot. Po podaji iz kota je do strela še enkrat prišla Vrablova, a tudi tokrat brez uspeha.

40. min: Rumeni karton za Jevtičevo zaradi prekrška nad Tibautovo.

45. min: Krasen strel Vrablove iz okoli 25 - metrov, ter lepa obramba Strassnigove, ki je žogo izbila izpod prečke.

KONEC PRVEGA POLČASA! Nogometašice Teleing Pomurja so imele pobudo, tudi lepše priložnosti, vendar po prvem polčasu vodi Rudar Škale z 1:0.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Ekipi nadaljujeta v nespremenjenih zasedbah.

49. min: Spet vratnica! Tokrat je s strelom poiskušala Vrablova, že premagala vratarko, a veselje ji je preprečiča vratnica.

52. min: Še ena priložnost! Roganova je podala iz prostega strela, z glavo je ustrelila Niklova, a gostujoča vratarka je bila spet na mestu.

52. min: GOOOL! Izenačenje! Kakšen zadetek Kaje Eržen! Na robu kazenskega prostora je preigrala dve igralki in ustrelila v zgornji levi kot vrat Rudarja.

55. min: Še ena hitra akcija Pomurja! Tudi tokrat je do zaključnega strela prišla Erženova, a tokrat merila prešibko za Strassnigovo.

63. min: Prosti strel za Pomurje na nekje 20 metrov od vrat. Ustrelila je Vrablova, a merila mimo vrat.

65. min: Menjava pri Rudarju. V igro vstopa Irena Založnik, iz igre pa je odšla Viktorija Živković.

69. min: Še ena akcija Pomurja, na koncu je ustrelila Erženova, gostje pa so žogo odbile v kot.

69. min: Lep strel Tibautove je Strassnigova s skrajnimi močmi odbila še v en kot.

70. min: GOOOL! 2:1 za Pomurje! Tanja Vrabel je zadela po podaji iz kota! Pomurke so obrnile izid!

79. min: Menjava pri Pomurju, Melani Jelen je zamenjala Kajo Eržen.

81. min: Menjava pri Rudarju. Maša Kač je zamenjala poškodovano Ines Pijuković.

84.min: GOOOL! 3:1 za Pomurje! Po podaji iz kota je zadela Andreja Nikl!

86. min: Menjava pri Pomurju. Tina Zadravec je zamenjala Nino Marič.

88. min: Menjava pri Pomurju. Urška Kozar je zamenjala Špelo Kolbl.

90. min+1: Menjava pri Pomurju. V igro Tjaša Misja, iz igre Tanja Vrabl.

90. min+2: Menjava pri Pomurju. V igro Petra Črnko, iz igre Tjaša Tibaut.

KONEC TEKME! Nogometašice Teleing Pomurja so osvojile pokalni naslov!