Pomurje izgubilo v Ljubljani

16.12.2013

V tekmi 11. krog 2. državne rokometne lige za moške je Pomurje visoko izgubilo proti ekipi Krim Olimpije z rezultatom 39:19 (23:10).

Po začetnem vodstvu (0:1) gostov iz Murske Sobote je vse šlo samo še navzdol. Domači so najprej hitro povedli s 3:1 in kasneje že 8:3. Prednost okrog 5 zadetkov so igralci Krim Olimpije držali do rezultata 12:7, ko so naredili delni izid 4:0 in povedli že s 16:7. Domači so s hitro igro in predvsem zadetki iz protinapadov brez večjih težav zadevali. V prvem delu je Prevolnik zadel 8 zadetkov. Do konca polčasa so igralci Pomurja zadeli samo še 3x, na drugi strani pa domači 7x. Izid polčasa je bil 23:10.

Drugi polčas ni prinesel spremembe v igri. Domačini so počasi, a vztrajno višali razliko, domači pa nikakor niso znali zadeti niti iz izdelanih priložnosti. Pri rezultatu 30:15 je bila prednost še 15 zadetkov, do konca pa je le-ta narasla na 20. Končni rezultat je bil 39:19. Pri domačih so svojo priložnost izkoristili in zadeli vsi igralci razen enega, medtem ko pri igralcih Pomurja ni bilo razpoloženih strelcev. Tokrat je zadelo samo 5 igralcev od 15. Očitno je petek 13. pokazal svojo moč ravno pri igralcih Pomurja.

RK Pomurje: Petraš David 6 (3/3 iz 7m), Krajnc Klemen, Kous Marko, Kreft Robi 5 (1/1 iz 7m), Zemljič Jure 4, Gerič David 3, Legnar Nino 1, Pintarič Aleš, Titan Jožef Dominik, Čerpnjak Matej, Svetec Aleš, Šavel Matej, Ščavničar Jani, Gorjup Denis, Raj Primož.

RK Krim Olimpija: Prevolnik J. 8, Ratajec A. 7, Bizjak J. 4, Biber D. 3, Pahor V. 3, Novak Ž. 3, Leskovar H. 2, Berdajs J. 2, Počar R. 2, Fajdiga S. 2, Tomasovič M. 1, Banfi B. 1, Malavašič Šemron L. 1,...

Naslednja in zadnja tekma v jesenskem delu prvenstva (zadnji, 13. krog, je prestavljen na 25. 1.2014) bo v soboto 21. 12. 2013, ko v Murski Soboti gostuje ekipa Radovljice. Tekma bo ob 19:00 uri v športni dvorani OŠ III v Murski Soboti.