14.1.2014

V soboto, 11. januarja je Športno društvo Team turbo Tropovci uspešno izpeljalo 6. ciklokros sezone 2013/14.

Start ciklokrosa Tropovci - Gradišče V2, ki je potekal v glavnem po travnati podlagi s tehnično zahtevnimi odseki, je bil pri ribiškem domu v Gradišču. Na startu je bilo 44 tekmovalcev iz Slovenije in Bosne in Hercegovine.

Ženske (nad 15 let) in mladinci (do 19 let) so krožno progo dolžine 2,6 km prevozili 6-krat. Najhitrejši med vsemi je bil Žiga Horvat (KK Tropovci), ki je s časom 40:37 v ciljnem sprintu ugnal Liho Muhameda (BK Bihać). Tretji je bil Tim Zubanović (KK Sava Kranj). Med ženskami je bila zmagovalka Ajda Opeka (E.Leclerc - Klub Polet), ki je dosegla čas 47:21.

Najštevilčnejša skupina moških (nad 19 let) se je na 2,6 km dolgo krožno progo podala 15 minut po cilju prve skupine. Po 9 krogih je bil že četrtič v tej zimski sezoni najuspešnejši Matej Lovše (Tušmobil), ki je dosegel čas 51:45. V kategoriji moških od 19 do 40 let je z zaostankom 12 sekund 2. mesto zasedel domačin Primož Obal (TEAM TURBO TROPOVCI), 3. mesto pa Dejan Bajt (RSC Amplatz). Šele na 4. mesto se je po nekaj tehničnih težavah uvrstil 23-letni Jan Tratnik (Tirol Cycling Team), bivši evropski kolesarski prvak med mlajšimi člani. Med moškimi nad 40 let je bil s časom 53:24 prav tako četrtič v tej zimski sezoni prepričljivo najhitrejši domačin Dušan Hajdinjak (TEAM TURBO TROPOVCI), ki je ugnal drugo-in tretjeuvrščena Iztoka Kureta (KD Alpe) in Dejana Nemečka (UNI TEAM - CULT).

Zadnji so se v ciklokrosu preizkusili najmlajši - dečki in deklice pod 15 let, za katere je bila krožna proga nekoliko skrajšana. Po prevoženih 4 krogih in času 25:22 je cilj prvi prečkal Nik Čemažar (KK Sava Kranj), ki pa je le za las ugnal Uroša Bagarija (KK Tropovci), s katerim sta se celo tekmo izmenjavala v vodstvu. Na 3. mesto se je uvrstil Anže Skok (KD Sloga 1902 Idrija). Najboljša deklica je bila zelo hitra Hana Kranjec Žagar (CALCIT BIKE TEAM), ki je za najboljšimi dečki zaostala le 27 sekund.

Vrstni red v Ciklokros pokalu Slovenije 2013/14 pred finalno dirki v Vipavi je sledeči: