https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/beltinci-dobelska-cesta-2-stanovanje_6598659/
https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

KOLEDAR DOGODKOV

Predstavitev nemške glasbene založbe “BL

Kdaj: Sreda, 07.05.2014 ob 12:00

Kje: Murska Sobota, MIKK Klub

Predstavitev nemške glasbene založbe “BLU Noise” MIKK, 7.5.2014, sreda od 12h do 22h V sredo 7. maja bomo predstavili založbo “BLU NOISE” iz Köln-a, Nemčija. Od 12h do 18h, v okviru MIKKovega “Kultivatorja” oz. sredinih poslušalnic, poslušamo nemške skupine, katere so izdajale za “BLU Noise”: “International Friendship Society”, “Pendikel”, “Chateau Laut”, “Nicoffeine”, “Les Hommes qui wear espandrillos”, “Grant National”, “Gaffa” itd. Ob 20h pa nas čaka koncert skupine Jealousy Mountain Duo, nemškega dvojca, ki prav tako izdaja pri založbi BLU Noise. Vstop je prost!  O ZALOŽBI: Guido Lucas, bivši basist noise-rock pionirjev, Les Hommes Qui Wear Espadrilles, je leta 1995 začel delati v BluBox studiu kot tonski tehnik. Nato je prevzel založbo BluNoise, katero je vodil sam. Začel je s prvimi tremi skupinami Elm, Harmful in Les Hommes Qui Wear Espadrilles. Vse tri so imele zelo neodvisen pristop v glasbenem žanru, ki so ga predstavljale. Skupinam je tudi organiziral turnejo, ki je slovela po ekspresivnih nastopih. Založbi se je pridružila še distribucija v sodelovanju z EFA BluNoise.  Druga generacija skupin se je pridružila med leti 1996 in 1997. To so bile skupine Porf, Pendikel, Mars, Blackmail, Dragster in druge, ki so med drugim pele tudi v nemškem jeziku in so veljale za alternativo “Hamburški šoli”. V medijih se je govorilo o enotnosti zvoka skupin, ki so bile pod okriljem založbe, vendar so se skupine neprestano menjavale. Ena od prepoznavnejših turnej založbe je bila leta 1998, ki je nosila ime BluNoise Label Tour. Na tej turneji je šest skupin iz založbe potovalo po Nemčiji in koncertiralo v različnih kombinacijah.  V letu 2000 je mnogo skupin zapustilo založbo zaradi osebnih nestrinjanj in različnih komercialnih pričakovanj. EFA je šla v stečaj, zato je založba mirovala.  Ko je založba menjala lokacijo iz Troisdorfa v Köln, je ponovno oživela. Pridružile so se ji nove skupine kot Nicoffeine, Portsmouth idr. O vzponih in padcih založbe govori tudi dokumentarni film iz leta 2006 z naslovom “BluNoise Records. Portrait of an Independent Music Label”, v katerem nastopijo tudi protagonisti nekaterih skupin kot so Pendikel, Harmful, Blackmail idr. 
Oktobra 2011 je založba obeležila 16. obletnico obstoja z dvodnevnim festivalom, na katerem so nastopile vse znane skupine, ki so delovale pod njenim okriljem. 

http://www.blunoise.de/
https://www.facebook.com/pages/BluNoiseRecords/201665553192009?fref=ts
http://vimeo.com/73537011
http://www.discogs.com/artist/297450-Guido-Lucas
------------------------------------------------------------

O skupini “Jealous Mountain Duo”

Jealousy Mountain Duo je nemški dvojec, ki je prvenec objavil pri nemški eksperimentalni založbi Blunoise. Album, ki ima intenzivne trenutke, a je hkrati zelo intimen, se ponaša z mešanico vplivov jazza iz 60-ih let, hrupa in math-rocka. Njuno eksperimentalno glasbeno mešanico bi lahko opisali kot nadzorovan kaos, zvočni vrtinec, kjer oblika ne nujno sledi funkciji. 

»Za njimi je na oder prišel kitarsko bobnarski duet Jealousy Mountain Duo, ki je, kot smo že omenili, razkol med zvočno urejenostjo in njenim antipolom ponujal v še bolj skrajni obliki. Pri tem pa si kitarist Berger pomaga z nenehnim vpletanjem zvočnih podob, ki so bodisi že posneti na matrico kot basovska podlaga, ali pa med nastopom nasnemava različne kitarske vzorce. Preko tako ustvarjene zgoščene podlage nato s kitaro podaja raznolika stanja, ki so kljub močni podlagi bobnarja abstraktna in težko določljiva. K bolj shizofrenem stanju prispeva tudi bobnar, ki nenehno prehaja skozi različne ritmične oblike. Če je v nasnetih delih slišati neko urejenost, jo nato kitarist s svojim igranjem raztrga, rezultat tega pa je glasba, ki je fraktalno razdrobljena. Ta sicer v hrupnejših momentih dobiva bolj celovito podobo, a se takoj zatem znova prepusti bolj ohlapni in svobodnjaški formi. V nastopu sta se združevala dva nasprotna si pola, kjer je improviziran jazz na eni, matematični rock pa na drugi strani. Tako sta Jealousy Mountain Duo ponudila raztrgan zvočni kaos, v katerem je bilo slišati različne vzorce, ki so za kratek čas prehajali v ospredje, kjer pa so lahko razpadli ali pa se skozi hrupnost ojačali v bolj strnjeno formo.« recenzija koncerta; Peter Recer, Radio Študent 2013

http://jealousymountainduo.tumblr.com/

http://jealousymountainduo.bandcamp.com/

https://www.youtube.com/watch?v=hpZ3Y9gaEZo

https://www.youtube.com/watch?v=QzvMcauY230

https://www.youtube.com/watch?v=FzX1SlIsUaE

Vabljeni!!!!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

    Komentarji

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.