Uspešen vikend za pomurskimi judoisti in rokoborci

2.6.2014

Mladi pomurski judoisti so se ta vikend mudili v Mariboru in v okolici Splita, na Hrvaškem pa so nastopili tudi rokoborci.

Beltinski mladi judoisti uspešni v Mariboru

V soboto so se člani Judo Kluba Beltinci udeležili 53. Baumbartnovega pasa 2014 za Cicibane in Cicibanke v Mariboru. Tekmovanja se je udeležilo okrog 150 tekmovalcev, ki so se pomerili v starostni kategoriji U8, U10, U12.

Tekmovanja se je udeležilo šest tekmovalcev (Kaja Baler, Nejc Kalamar, Nikola Vujičič, Alen Tirovič in Blaž Zver) v starostni kategoriji U10 in U12. Dosegli so sledeče rezultate:

- Blaž Zver 3. mesto nad 55 kg

Soboški judoisti do odličnega rezultata na turnirju za Hrvaški super kup Solin - 2014

V soboto se je na Hrvaškem v mestu Solin pri Splitu odvijal mednarodni turnir za Hrvaški Super Kup, kjer je sodelovalo čez 500 tekmovalcev iz devetih držav, med njimi tudi judoisti iz Rusije. Na turnirju so sodelovali tudi Soboški judoisti in spet dosegli odlične rezultate, in sicer:

U10: do 38 kg David Lang 1. mesto

U12: do 38 kg Blaž Küplen 1. mesto

U14:

do 30 kg David Žido 2. mesto

do 38 kg Blaž Küplen 3. mesto

do 42 kg Vid Lunežnik 5. mesto

Trener Silvo Kavčič čestita vsem tekmovalcem za odličen rezultat. Še posebej pa mu je žal za Vida, saj je v borbi za 3. mesto vodil skoraj do konca borbe za wazari.

OŠ Miška Kranjca Velika Polana na področnem tekmovanju osnovnih šol v judu osvojila 1. mesto

Minuli vikend je bil izredno uspešen za judoiste iz OŠ Velika Polana. Na področnem tekmovanju Pomursko-podravske-mariborske regije osnovnih šol so dosegli 1.mesto. Tekmovanje se je odvijalo v Mariboru v športni dvorani »Nika Vrabla«. Udeleženih je bilo 23 šol. OŠ Velika Polana je osvojila 1. mesto z doseženimi 30 točkami, pred drugo uvrščenimi OŠ Ljudski vrt Ptuj, ki je dosegla 20 točk in tretje uvrščeno OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica z doseženimi 19 točkami. Posamično so dosegli naslednje rezultate:

Tim Mlinarič - 38 kg 2. mesto

Tekmovanja sta se udeležila tudi 2 tekmovalca iz OŠ Kobilje. Dosegla sta naslednje rezultate:

Mitja Ferencek -38kg  1. mesto

Tamara Ferencek -40 kg 1. mesto

Judoisti-učenci OŠ Velika Polana Gašper Zadravec, Nejc Mlinarič in Jure Markoja (vsi letnik 2001) so se uvrstili na Državno prvenstvo Osnovnih šol, ki bo potekalo v četrtek 5. junija v Kopru v Bonifiki. Vsi učenci - judoisti so člani Judo kluba Lendava in trenirajo pod vodstvom trenerja Gorazda Receka. Otroci so pokazali odlične borbe, staršem pa gre zahvala za njihovo podporo.

Soboški rokoborci uspešni na Hrvaškem

Rokoborci RD Sobota so se v soboto udeležili mednarodnega turnirja za mlajše dečke v Bistri na Hrvaškem. Na tekmovanju je nastopilo 90 tekmovalcev iz 15 klubov. Društvo je nastopilo s petimi tekmovalci in osvojilo tri medalje.

Medalje so si priborili: Nejc Gomboc 2.mesto v kategoriji do 44 kg, Luka Gumilar 3. mesto v kategoriji do 44 kg in Klemen Podgorelec 3. mesto v kategoriji do 65 kg. Jernej Hozjan je v kategoriji do 54 kg osvojil 5. mesto, Žan Črnko pa je v kategoriji do 33 kg izpadel v prvem krogu.