Murska Sobota, 12.4.2015

V soboto so se v teku pomerili zdravniki. 15. Prekmurskega zdravniškega teka se je udeležilo 28 tekmovalcev, ki so tekli v murskosoboškem parku s startom in ciljem pri OŠ I Murska Sobota.

Na jubilejnem 15. Prekmurskem zdravniškem teku, ki je v soboto potekal v Murski Soboti, je bil v moški konkurenci na progi dolgi 6,7 km absolutni zmagovalec Dušan Fister (študent), drugi je bil Iztok Fister (magister računalništva), oba iz Bakovcev, tretji pa zdravnik iz Lendave Peter Kiraly. Četrti je bil zdavstveni tehnik Andrej Horvat iz Veščice, peti pa Alojz Horvat, zdravnik iz Dankovcev.

V ženski konkurenci, tekle so na 4,5 km dolgi progi, je bila najhitrejša zdravnica Karin Ljubič iz Maribora, druga zobozdravnica Dašo Cizerl iz Ljubljane, tretja pa zdravnica Petra Novak iz Šmarja. Četrta je pritekla v cilj zdravnica Vlasta Štrumbelj in peta zdravnica Vlasta Petric, obe iz Murske Sobote.