8.11.2015

Včeraj, 7. novembra ob 19. uri, sta se v športni dvorani OŠ III pomerila domači klub RK Pomurje in gostujoči RK Radovljica. Tekma se je končala z zmago domačih s končnim rezultatom 33:29 (13:12).

Obe ekipi sta tekmo začeli nervozno. Prvi zadetek je padel šele v 4. minuti. Sledilo je hitro vodstvo domačih in izgledalo je, da bodo rokometaši Pomurja brez večjih težav premagali goste iz gorenjske. V 17 minuti je prišlo do preobrata in gostje so povedli s 7:8, ter vodstvo držali vse do 23. minute prvega polčasa. Takrat so domači po prvi 7-metrovki izenačili na 10:10 in ob koncu polčasa vodili z minimalno prednostjo enega zadetka (13:12).

Drugi polčas so bolje začeli gostje, ki so takoj izenačili, ter v 34. minuti ponovno povedli. Kar je trajalo samo do 40 minute, ko so domači prevzeli pobudo na igrišču in povedli za dva gola razlike (18:16), ter počasi še povečevali razliko v golih. V 54. minuti je ta prednost znašala kar 5 golov razlike (29:24). Domačini so ta nivo igre ohranili prav vse do konca tekme, ki se je potem končala s končnim izidom 33:29.

Pomurje je tako napredovalo za eno mesto in je sedaj na 7. mestu prvenstvene lestvice.

RK Pomurje - RK Radovljica 33 : 29 (13 : 12)

RK Pomurje: Hameršak Klemen 9 obramb, Černela Dorotej 5 obramb, Gregorec Gregor 7, Zavodnik Luka 7 (3/3 iz 7m), Blažič Tadej 5, Hedl Jernej 5 (1/1 iz 7m), Kreft Robi 4 (1/1 iz 7m), Kozelj vasja 2, Legnar Nino 1, Sever Anej 1, Šavel Matej 1 (1/1 iz 7m), Pintarič Aleš, Podlunšek Tine, Kocan Dorian, Gorjup Denis in Raj Primož

RK Radovljica: Leš Matic 10 (4/4 iz 7m), Bršar Erazem 5, Muršec Matej 3 (3/4 iz 7m), Jazbec David 3, Hrovat Matic 3, Debelak Jan 3, Križaj Jan 1, Valjavec Tilen,...

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, RK Radovljica 4 minute

7metrovke: RK Pomurje 6/6, RK Radovljica 7/8

Naslednja domača tekma Pomurja bo že naslednjo soboto (14.11.2015 ob 19:00), ko v goste prihaja tretjeuvrščena ekipa Rudarja iz Trbovelj.