ŠPORT

Nova zmaga Nafte za trenutno drugo mesto

Murska Sobota, 28.08.2010 ob 22:57

Na tekmi polni preobratov so nogometaši Nafte na Areni Petrol premagali CM Celje z 2:4. Že peta zmaga v novi sezoni je Lendavčane še dodatno utrdila na vrhu.

Tekma v Celju se ni pričela najboljše za Lendavčane, saj je sodnik domačinom že v šesti minuti dosodil enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Roki Štraus. Isti nogometaš bi že štiri minute kasneje lahko zadel še drugič, vendar je bil po podaji Bezjaka za las prekratek. Nafta je rezultat izenačila v 32. minuti, ko je bil uspešen Jože Benko, za vodstvo edinega pomurskega prvoligaša ob polčasu pa je v zadnjih trenutkih prvega dela igra poskrbel branilec Ivan Filipovič.

Roman Bezjak je nato v 54. minuti izenačil na 2:2, končnica pa je pripadla znova Lendavčanom. Najprej je v 80. minuti zadel Vedran Vinko, v sodnikovem podaljšku pa je končni rezultat 2:4 postavil rezervist Miha Kokol. Že peta zmaga v sedmih tekmah trenutno pomeni drugo mesto Nafte na prvenstveni lestvici, v primeru zmage Maribora nad Luko Koper pa bodo ostali na tretjem mestu, kot so bili doslej. Zaradi reprezentančnih tekem prihodnji konec tedna ne bo prvenstvenih obračunov, zato pa bo najverjetneje v petek, 10. septembra, Nafta gostila Rudar Velenje prvič v zgodovini kluba pod žarometi.

CM Celje: Mujčinović, Golub (od 47. Kačičnik), Klun, Brezič, Popovič (od 47. Zajc), Bezjak, Mijatović, Gobec, Močič, Rep, Štraus.

Nafta: Murko, Matjašec, Lesjak, Benko (od 81. Dvorančič), Vassiljev, Bečiri, Caban, Buzeti, Vaš (od 19. Filipovič), Čeh, Vinko (od 89. Kokol).

CM Celje : Nafta 2:4 (1:2)
Štraus 7., Bezjak 53.; Benko 32., Filipovič 45., Vinko 80., Kokol 90.