Prosti strel: Vratarji, ki so zaigrali tudi v prvi ligi

30.3.2017

Na Pomurec.com bomo odslej redno ob četrtkih objavljali prispevke iz rubirke Prosti strel, v katerih vam bomo predstavljali zanimivosti nogometnega dogajanja na pomurskem območju.  Začeli bomo pri igralcih. V letošnji sezoni tretje lige igra veliko igralcev, ki so že okusili slast igranja v prvi slovenski ligi. Danes so, kot prvi, na vrsti vratarji.

Stanislav Küzma (Beltinci)

Stanislav Küzma je eden najstarejših nogometašev, ki nastopajo v tretji ligi. Rojen leta 1976 ima za seboj bogato kariero. Večino kariere je prebil na slovenskih igriščih (Beltinci, Korotan, Maribor, Nafta in Ljutomer). Okusil pa je tudi igranje v tujini, bil je čas Olympiakosa iz Nikozije na Cipru, Sunduroya na Ferskih otokih in avstrijskega Union Sturm Klöch. Član Beltinec je od leta 2015.

V prvi ligi je odigral 279 tekem (skupaj 24.388 minut) in sicer 88 tekem za Beltince (1994-2000), 60 za Korotan (2000-2002), za Maribor 45 (2003-2005) in za Nafto 86 tekem (2005-2009).

Prvi nastop v prvi ligi: Beltinci - Naklo (4:0), 24.9.1994, ko je v igro vstopil 6 minut pred koncem srečanja namesto Janka Irgoliča.

Zadnji nastop v prvi ligi: Nafta - Rudar (0:1), 23.5.2009, ko je zamenjal Dodleka (vratar Luk je pordečel v 30. minuti).

Jaka Šafer (Tromejnik G-Sukič)

Jaka Šafer (letnik 1994) je najmlajši na današnjem seznamu. Še kot mladinec je za Muro odbranil 4 tekme v sezoni 2012/13 (360 minut). Po omenjeni sezoni se je preselil k Tromejniku, kjer je še danes.

Prvi nastop v prvi ligi: Aluminij - Mura (0:2), 21.11.2012.

Zadnji nastop v prvi ligi: Mura - Maribor (1:2), 2.12.2012.

Aleš Luk (Mura)

Leta 1981 rojen Luk je v prvi ligi odigral 122 tekem (10.490 minut). V dveh obdobjih pri Muri je stal med vratnicami 56-krat, še nekoliko več, 66-krat, pa kot član Nafte. Aleš je celotno kariero zvest pokrajini ob Muri, saj je celotno kariero, razen v sezoni 2001/02, ko je bil član Bakovec v 2.SNL, razpet med Muro in Nafto. Zbral je tudi 3 nastope za reprezentanco U20. Član Mure je od sezone 2010/11.

Prvi nastop v prvi ligi: Domžale - Mura (0:0), 12.4.2000.

Zadnji nastop v prvi ligi: Mura - Domžale (3:4), 21.3.2012.

Aleš Ajlec (Mura)

Ajlec (letnik 1988), je v prvi ligi zbral 26 nastopov (2.327 minut). Čeprav je bil mladinec Mure, je vse prvoligaške nastope zbral kot vratar Nafte. Bil je še član Drave in avstrijskega Fehringa. Zbral je tudi po en nastop za reprezentanci U16 in U20. Član Mure je od zimskega prestopnega roka.

Prvi nastop v prvi ligi: Primorje - Nafta (4:2), 26.9.2010, kot menjava Vašu v 13. minuti (pordečel je vratar Murko).

Zadnji nastop v prvi ligi: Gorica - Nafta (3:1), 21.3.2012.

Filip Draković (Bogojina)

Draković (letnik 1991) je v prvi ligi odigral 51 tekem (4.540 minut). Kot član Mure je med vratnice stopil 48-krat, 3 nastope pa je dodal kot član Radomelj. Bil je član tudi Keme Puconci, v Bogojini pa je od začetka letošnje sezone.

Prvi nastop v prvi ligi: Mura - Koper (1:0), 17.7.2011.

Zadnji nastop v prvi ligi: Gorica - Radomlje (4:0). 17.8.2014.

Darko Prša (Križevci)

Prša (letnik 1985) je v prvi ligi odigral 21 tekem (1.890 minut), enkrat je nastopil v dresu Mure, ostale tekme pa je odigral kot član Nafte. Bil je tudi član Palome, Turnišča, Čarde in avstrijskih Heilingerbrunna in Ollesdorfa. Ima 4 nastope za reprezentanco U16 in enega za U20. V Križevcih brani od zimskega prestopnega roka.

Prvi nastop v prvi ligi: Zagorje - Mura (1:2), 25.5.2005.

Zadnji nastop v prvi ligi: Nafta - Domžale (0:2), 17.5.2012.