Rokometaši Pomurja nadaljujejo z dobrimi igrami

23.10.2017

Rokometaši Pomurja so ponovno v domači dvorani v 1/32 finala pokala Slovenije premagali RD Alples Železniki s prepričljivim rezultatom 33:24 (15:13), kljub temu, da potek igre ni napovedoval takšnega rezultata.

Prvi gol na tekmi so zadeli gostje šele v 5. minuti. Domači so sicer povedli z 2:1, vendar so gostje najprej povedli z 2:3 in 3:4, ter v 16. minuti z 4:6. Prednost dveh zadetkov so gostje držali do 20. minute, ko so celo povedli s prednostjo treh zadetkov (7:10 in 8:11). Domači so strnili vrste, ter z obrambo 4-2 onemogočili goste in tri minute pred koncem prvega polčasa izenačili (12:12). Do konca polčasa so zadeli še 3 krat (gostje samo enkrat) in končni izid polčasa je bil 15:13 za domače.

Drugi polčas so dobro domači domači in v 34. minuti povedli z 18:14. Gostje so odgovorili z delnim izidom 0:4 in izenačili na 18. Rokometaši Pomurja so po dveh hitrih zadetkih povedli za 2 in držali prednost zadetka ali dva do 50. minute. V zadnjih 10. minutah so domači prevladovali in naredili delni izid 8:1, ter zasluženo napredovali v 2. krog pokala Slovenije.

Domači so ponovno začeli s slabim izvajanjem 7metrovk (1/3). Na koncu prvega polčasa in v drugem polčasu pa je Kozelj Mitja zadel vse dosojene 7metrovke (skupaj (6/8). Dodal je še 2 zadetka iz igre. Zelo dobro sta igrala Gregorec, ki je zadel 7 zadetkov in predvsem v drugem polčasu Hedl Jure, ko je dosegel 6 zadetkov (skupaj prav tako 7). Odlično pa je ponovno branil Belec, ki je ustavil 15 strelov gostov.

Rokometaši Pomurja se bodo v 1/16 finala pokala pomerili z vodilno ekipo Lige NLB MRK Krka. Tekma bo predvidoma 6. 12. 2017 v Murski Soboti.

RK Pomurje: Belec Boštjan 15 obr., Černela Dorotej 3 obr., Kozelj Mitja 8 (6/8 iz 7m), Gregorec Gregor 7, Hedl Jure 7, Sever Anej 5, Jankovič Marko 4, Hameršak Aljaž 2, Raj Primož, Pintarič Aleš, Kreslin Simon, Černela Domen, Hedel Jernej, Kozelj Vasja, Kocan Dorian

RD Alples Železniki: Korošec Jan 8 (5/6 iz 7m), Žagar Ožbej 5, Rant Luka 5 (1/1 iz 7m), Kavčič Dejan 2, Božnar David 1, Arman Tine 1, Tušek Matej 1, Štremfelj Jernej 1, Šmid Tilen, Stojanovič Nejc, Kutin Kristjan, Kržišnik Rok, Gortnar Nejc (0/1 iz 7m), Gartner Tomaž, Kavčič Anže

7metrovke: RK Pomurje 6/8, RD Alples Železniki 6/8

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, RD Alpels Železniki 10 minut

V soboto, 28. oktobra 2017, ob 19. uri bo ponovno tekma v domači dvorani v Murski Soboti. Tokrat se bo igrala zaostala tekma 4. kroga med RK Pomurje in RK Cerklje Radovljica. Sobočani imajo ponovno možnost, da se povzpnejo na prvo mesto prvenstvene lestvice.