Murska Sobota, 7.12.2017

Rokometaši Pomurja so v 1/16 finala pokala pričakovano izgubili proti prvoligaški ekipi MRK Krka z rezultatom 22:35 (10:18).

RK Pomurje - RK Krka 22 : 35 (10 : 18)

RK Pomurje: Belec Boštjan 8 obr., Hedl Jernej 5 (1/1 iz 7m), Gregorec Gregor 4, Kozelj Vasja 3, Kozelj Mitja 3 (2/2 iz 7m), Jankovič Marko 2, Hedl Jure 2, Kreslin Simon 1, Šavel Matej 1, Hameršak Aljaž 1, Štumpf Marko, Pintarič Aleš, Černela Domen in Kocan Dorian.

MRK Krka: Tomič Aleksandar 6 obr., Brajer Blaž 7 obr., Klobčar Mitja 9 (1/1 iz 7m), Okleščen Grega 4, Irman Jan 4, Matko Klemen 3 (1/1 iz 7m), Udovč Nejc 3 (1/1 iz 7m), Rašo Dino 3, Bevec Jan 3, Papež Jernej 1 (0/1 iz 7m), Pršina Kristjan 2, Ban David 2 (1/1 iz 7m), Didovič David 1, Rašo Leon in Jakše Jaka.

7 metrovke: RK Pomurje 3/3, MRK Krka 4/5

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, MRK Krka 10 minut

Pred maloštevilčnimi gledalci so rokometaši Pomurja v 5. minuti sicer povedli z 2:1, vendar so v naslednjih 3. minutah gostje postavili stvari na svoje mesto iz z delnim izidom 0:4 povedli z 2:5. Do 18. minute so domači še nekoliko držali priključek (7:10) prvoligaški ekipi, ko so gostje s hitro igro in trdo obrambo ponovno naredili delni izid 0:5 in že v 23. minuti povedli za 8. Do konca polčasa sta obe ekipi zadeli po 3-krat in rezultat polčasa je bil 10:18.

Gostje iz Novega mesta so drugi polčas ponovno začeli z obrambo, ki je domačim predstavljala velike probleme. Svoj prvi gol v drugem polčasu iz igre so dosegli šele v 37. minuti in v tem času zadeli 4-krat. V 39. minuti je bilo vodstvo gostov že 12:24. Do konca tekme, kjer so na obeh straneh dobili priložnost prav vsi igralci, so rokometaši Pomurja držali zaostanek okrog 11, 12 zadetkov. Končni izid je bil 22:35.

Pomurje je s pričakovanim porazom tako končalo tekmovanje v pokalu, kjer so v lanski sezoni premagali kar dva 1B-ligaša in se uvrstili v 1/4 finale pokala. Prvoligaška ekipa Krke je tokrat bila prevelik zalogaj.

Kot zanimivost omenimo še sodnici iz sosednje Hrvaške, Kostecki-Radič Emina in Crnojevič Helena, ki tokrat nista bili prvič v Murski Soboti in nista imeli svojega dne.

Rokometaši Pomurja imajo do konca jesenskega dela prvenstva še 2 kroga. V soboto 9. 12. 2017 bodo gostovali pri 8-uvrščeni ekipi Moškanjci Gorišnica, v zadnjem krogu pa bodo 16. 12. 2017 gostili Kronos iz Logatca.