Murska Sobota, 13.11.2018

V soboto, 10. novembra, je ob 19. uri v športni dvorani OŠ III bilo odigrano srečanje 7. kroga 1. B lige, kjer sta se pred okrog 100 gledalci pomerili ekipi RK Pomurje in Krškega. Rokometaši Krškega so v Murski Soboti opravičili vlogo favorita in zmagali z rezultatom 37:25.

RK Pomurje - RK Krško 25:37 (14:18)

RK Pomurje: Matic Škrjanec 7.obr, Dorotej Černela 4.obr, Fabijan Marič Vild, Gregorec Gregor 8, Filip Bombek 5, Jan Osterc 4, Boštjan Žižek Cvetko 3, Jernej Hedl 2, Vasja Kozelj 2, Aljaž Hameršak 1, Marko Štumpf, Anej Sever, Gregor Falež, Kevin Vajda Ornik, Dorian Kocan, Marko Jankovič

Trener: Alan Potočnjak

RK Krško:Domen Škalički 12.obr, Jure Blaževič 9.obr, David Ban 8, Patrik Glaser 8, Jure Škafar 4, Tadej Subotič 4, Matic Kastelic 3, Klemen Mlakar 2, Dejan Vovk 2, Rok Kodrič 2, Toni Glogovšek 2, Mitja Romih 1, Andraž Novak 1, Luka Požeg
Trener: Uroš Šerbec

Izključitve: RK Pomurje 6 min, RK Krško 6 min

7metrovke: RK Pomurje 2/7, RK Krško 4/6

Do 6. minute tekme je bila tekma izenačena, ko so gostje iz Krškega, med 6. in 11. minuto naredili delni izid 0:5 in povedli z 3:7 in kazalo je, da bodo tekmo hitro rešili v svojo korist. Rokometaši Pomurja se niso ustrašili favoriziranega nasprotnika in so v 13. minuti najprej znižali na 6:7 in v 16. minuti celo izenačili na 9:9. Gostje so ponovno povedli, ampak v 25. minuti je bil izid ponovno tesen - 13:14 za goste. Do konca polčasa so si gostje ustvarili lepo prednost in na odmor odšli z rezultatom 14:18.

V začetku drugega polčasa do domači najprej znižali na 16:18 in v 37. minuti še na 18:20. V tem času so s tesnim pokrivanje dveh gostujočih igralcev prisili gostujoče rokometaše v nekaj napak. Domači rokometaši, ki so tokrat katastrofalno izvajali 7metrovke so v tem delu igre izpustili priložnost, da bi se z zadeto 7metrovko približali na -1. Do 42. minute, do rezultata 21:24 se se še kosali z gosti, ko so gostje ponovno naredili delni izid 0:4 in v 46. minuti povedli z 21:28. DO konca tekme so dobili priložnost prav vsi igralci obeh ekip, katero pa so gostujoči rokometaši bolje izkoristili in svojo prednost do konca tekme (z zadnjimi 4 zadetki na tekmi) povišali na končnih 25:37.

Pri domačih je največ zadetkov dosegel Gregorec in sicer 8 in ob tem priboril še 6 7metrovk, ki pa ji tokrat soigralci niso znali izkoristiti. Od 7 dosojenih so zadeli samo 2. Pri gosti sta identično število zadetkov (8) dosegla Ban in Glaser. Pohvaliti je potrebno še gostujoče vratarja, ki sta skupaj obranila 21 strelov domačih igralcev - Škalički 12, Blaževič 9.
Rokometaši Pomurja so bili ponovno nezbrani pri strelih, saj je bil njihov izkoristek strelov le 40%. Na drugi strani so gostje izkoristili 66% strelov.

Rokometaši Pomurja v naslednjem krogu, 17.11.2018, gostujejo v Šmartnem pri Herzu. Naslednja domača tekma pa bo v soboto 24.11.2018 ob 19.00 proti RD Rudar.