Velika Polana, 2.4.2019

V Veliki Polani sta se, v 18. krogu 3. SNL vzhod, pred okoli 500 gledalci, pomerili ekipi Polane in Odranec. Boljši so bili domači nogometaši, ki so tekmo dobili z 2:1.

Polana - Odranci 2:1 (1:0)

1:0 - Lotrič (13.min), 2:0 - Horvat (69.min), 2:1 - Vinkovič (78.min-11m)

Polana: Šaruga, Polajžer, Sermek, Šiško (od 68. Žalik), Klujber, Novak, Lotrič, Recek (od 80. Car), M. Horvat, Vori in Žugelj.

Odranci: Prša, Vok, Kalamar, Suhač, N. Kociper, Meznarič, Čuk, Pihler, Legen, P. Horvat (od 67. Lebar) in Vinkovič.

Glavni sodnik: Dejan Vivod.

Uvodnih nekaj minut je minilo v znamenju polpriložnosti, za odtenek so bili nevarnejši domači. Prvi zadetek je padel v trinajsti minuti. Vori je podal iz kota, v zmedi in gneči v kazenskem prostoru se je najbolje znašel Andrej Lotrič, ki je zadel za domače vodstvo.

Zadetek je domačim dal krila, tako je Žugelj v 25. minuti zadel vratnico, le nekaj minut za tem, je nevaren strel Novaka vratar Prša izjemno ubranil. Nato so gostje pritisnili in si preko Kalamarja in Meznariča priigrali dve lepi priložnosti, a merili nenatančno.

Tudi v začetku drugega polčasa je igra potekala med obema kazenskima prostorama, zatišje je prekinil šele izjemen prodor Marcela Horvata, ki se je po sredini prebil skozi gostujočo obrambo in s pomočjo vratnice matiral Pršo za 2:0. Nato pritisk Odranec, ki so si pripravili nekaj zrelih priložnosti, a zadeli šele v 78. minuti, ko je Vinkovič realiziral enajstmetrovko. Gostje so pritiskali še naprej, a rezultat se do konca tekme ni spremenil.

Polana je s to zmago prekinila negativen niz dveh porazov, na drugi strani so bili Odranci v tej sezoni poraženi šele drugič, zanimivo, obakrat so jih premagali nogometaši Polane.

Kot zanimivost dodajmo, da je Polana na tej tekmi predstavila tudi svojo novo uradno himno, predsednik Žiga Kotnjek, pa je podelil tudi zahvale avtorjem.