Beltinčani poraženi na Ptuju

4.5.2019

Deveto-uvrščeni Beltinčani so danes gostovali na Ptuju, kjer so z 1:0 izgubili s tamkajšnjo Dravo.

NK Drava Dakinda Ptuj : ND Beltinci 1:0 (0:0)

Začetna postava ND Beltinci:

Sodniki: Kovačič Darjan (glavni sodnik), Todorović Nedeljko (1. pomoč) in Kužnik Marjan (2. pomoč)

Delegat: Tkalčič Silvester

Uvodne minute srečanja imajo več žoge v posesti nogometaši Drave.

Prva priložnost za Žute v 16. minuti. Po predložku Kristla je Balažic bil za las prekratek.

Prvi kot za Žute v 37. minuti. Kristl je podal na drugo vratnico, kjer je Hartman poskušal doseči gol z glavo, a je domači vratar branil.

V zaključku prvega polčasa, najlepša priložnost Beltinčane. Lepa podaja do Mauka, ki je stekel proti vratom, poskušal z lobom, toda vratarju je uspelo žogo ujeti.

Prvi polčas se je končal brez zadetkov.

Nekaj vroče krvi na igrišču v 54. minuti srečanja. Rumeni karton za Mauka, Balažica in nogometaša Ptuja.

Prva menjava pri Beltinčanih v 56. minuti. Iz igre Balažic, v igro Žalik.

Rumeni karton za Žalika v 60. minuti in prosti strel za Dravo z desne strani.

V 75. minuti je Kristl z odlično globinsko podajo zaposlil Mauka, ki je potegnil proti golu in sprožil strel, toda domači vratar je bil na mestu.

V 78. minuti iz igre Lukač, v igro Golob.

Slabo izbijanje beltinske obrambe, direktno na nogo domačemu igralcu, ki je sprožil natančen strel v desni zgornji kot Zverovih vrat. Gostje so v 83. minuti tako zadeli za 1:0.

Iz igre v 88. minuti Hartman, v igro Tkalec.

Rumeni karton za Goloba v 89. minuti.

Poskus Kristla, a je obramba blokira strel. V končnici tekme še dober poskus Žalika in obramba vratarja Drave.

Tekma se je končala z zmago ptujske Drave.