Rokometaši Pomurja začeli sezono z zmago

Murska Sobota, 7.10.2019

V soboto, 5. oktobra so bile odigrane prve tekme nove sezone v 2. državni rokometni ligi za moške. Rokometaši Pomurja so potrdili vlogo favorita v letošnji sezoni in premagali, lani tretjeuvrščeno ekipo, RK Cerklje z rezultatom 33:28 (16:15). Zmaga ni bila nikoli vprašljiva, saj so domačini vodili od 8. minute pa vse do konca tekme.

RK Pomurje - RK Cerklje   33:28 (16:15)

RK Pomurje: Boštjan Žižek - Cvetko 15, Žan Toplak 9, Aljoša Munda 3, Matej Niedorfer 2, Marko Štumpf 2, Dorian Kocan 1, Aljaž Hameršak 1, Fabijan Vild-Marič, Tobi Tori, Gregor Falež, Rok Rubin, Tilen Prosenjak, Aleš Pintarič, Boštjan Belec in trener Alan Potočnjak

RK Cerklje: Luka Ferjan 6, Luka Stare 5, Jan Križaj 5, Luka Fajon 3, Miha Grašič 2, Matej Muršec 2, Nejc Butalič 1, Rok Miščevič 1, Aleksandar Mirčevski 1, Bine Matičič 1, Jošt Maček 1, Nejc Soklič, Anže Kovač, Tilen Valjavec in trener Goran Debelak

7metrovke: RK Pomurje 3/3, RK Cerklje 2/2

Izključitve: RK Pomurje 4 minute, RK Cerklje 8 minut

Začetek tekme je pripadel gostom, ki so 3. minuti povedli z 1:3 in v 8. minuti z 4:5. Na 6 v 10. minuti je bil rezultat še izenačen. Sledilo je nekaj minut minimalnega vodstva domačih, ko so gostje uspeli izenačiti v 18. minuti na 10:10. V 18. minuti je bil nekoliko prestrogo izključen Niedorfer. Do konca prvega polčasa je slabih 100 gledalcev videlo izenačeno tekmo in vodstvo domačih 16:15 ob polčasu.

V začetku drugega polčasa so domači nekoliko pobegnili (20:16 v 33. minuti), vendar se gostje niso predali. V 40. minuti (22:20) in 48. minuti (26:24)) so prišli na zaostanek samo dveh zadetkov. Očitno je zadnja minuta domačega trenerja Potočnjaka v 54. minuti pomagala, saj so domači naredili delni izid 3:0 in v 57. minuti povedli z 32:26. Končni izid tekme 33:28.

Domača ekipa Pomurja je prikazala dobro in predvsem hitrejšo igro, ki pa še ima veliko prostora za izboljšavo. Igralec tekme je nedvomno Boštjan Žižek Cvetko, ki je dosegel kar 15 zadetkov. Žan Toplak jih je dodal 9 (3/3 iz 7m). Boštjan Belec, okrepitev med vratnicami, pa je prispeval skoraj neverjetnih 20 obramb.

Rokometaši Pomurja bi naj v soboto igrali tekmo v Ajdovščini, ki pa je pod vprašajem. Ekipa Ajdovščina namreč v 1. krogu ni pripotovala v Gorišnico, zaradi premajhnega števila igralcev, zato je tekma v Ajdovščini vprašljiva.

Naslednja domača tekma pa bo v soboto 19. oktobra 2019 ob 19. uri proti ekipi Kronos iz Logatca.

*Foto: Rokometni klub Pomurje