Lendava, 13.8.2020

Nogometaši Nafte 1903 so v 1. krogu 2.SNL, v Lendavi gostili ekipo Krškega in jo premagali z 2:0.

Nafta 1903 - Krško 2:0 (0:0)

1:0 - Meshack (50.min), 2:0 - Bizjak (84.min)

Nafta 1903: Galoši, R. Pirtovšek, Bolla, Bizjak, Oštrek, Körmendi, Novinič, Paku (od 90. Zagorec), T. Pirtovšek, Meshack in Vinko (od 87. Fekete).

Krško: Kramer, Kočar, Anković (od 56. Mrvič), Žabec, Brezina, Radić, Estumano da Costa (od 76. Budimir), Pamić, Vrdoljak (od 46. Đurić), Domić in Pranjić.

Glavni sodnik: Alen Borošak.

V prvem polčasu so na igrišču imeli terensko premoč domači nogometaši. Prvi je zapretil Bizjak, katerega strel z glavo je zletel mimo vrat. V 32. minuti je atraktivno poiskušal Vinko, vendar je gostujoči vratar strel ubranil, odbita žoga je prišla do Novinića, katerega strel pa je blokiral eden izmed gostujočih obrambnih nogometašev. Do konca polčasa so si domači pripravili še nekaj polpriložnosti, vendar gostujočih vrat niso več resneje ogrozili. Gostje so v prvem polčasu pretili bolj ali manj preko redkih protinapadov.

V drugem počasu podobna slika, vendar so tokrat domači bili uspešnejši pred gostujočimi vrati. Za vodstvo je, kmalu po začetku drugega polčasa poskrbel Meshack. Končni rezultat srečanja pa je postavil Bizjak v 84. minuti.