Beltinci Klima Tratnjek izgubili proti Bilju

26.9.2020

Danes v soboto, 26. septembra, je na igrišču Bilje bilo odigrano srečanje 9. kroga 2. SNL, v katerem je ekipa Vitanest Bilje gostila ekipo Beltinci Klima Tratnjek. Slednji so morali priznati premoč domačinom, kateri so slavili s končnih 5 : 2.

Vitanest Bilje - Beltinci Klima Tratnjek 5:2 (3:1)

(Šturm 3, Humar 38, Matić 40, Verunica 43 in 46, Matić 55, Breganti 83)

Začetna enajsterica ND Beltinci Klima Tratnjek:

Zaradi poškodb so manjkali Mauko, Zorman in Hartman.

Začetna enajsterica Vitanest Bilje: Lipičar, Tavčar, Štrum, Štrukelj, Doplihar, Slavec, Matić, Humar, Marc, Žižmond, Perko.

Srečanje devetega kroga se je v Biljah začelo napeto, saj je že v 3. minuti iz leve strani proti sredini prodrl Šturm in streljal, žoga se je po bloku žute obrambe odbila v gol. V 38. minuti se je spet zatresla mreža gola žutih. Z roba kazenskega strela je streljal Marc in neubranljivo zadel. Zaradi roke v kazenskem prostoru ja Marić z enajstmetrovko v 40. minuti za Bilje dal gol. Proti golu je v 43. minuti prodrl Verunica. Odgovornost je prevzel nase in neubranljivo zadel v levi kot vrat, ter spremeni rezultat v 3:1.

V začetku drugega polčasa je Karanović opravil dve menjavi. Pihlerja je zamenjal Šipoš, Maučeca pa Sočič. Sledil je odličen začetek drugega polčasa. V 46. minuti je Mršič podal Verunici, ki je z roba kazenskega prostora streljal v spodnji levi kot domačega vratarja in zadel. V 55. minuti je spet padel gol za ekipo Vitanest. Rezultat 4:2 je bil po predložku iz desne strani v kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Matić in z glavo zadel v desni spodnji kot. V 71. minuti je Möreca zamenjal Žalik. V 83. minuti protinapad domačih, hitro je prodrl Šturm in podal mimo Sereca do Bregantija, ki je zadel v prazno mrežo. Še pred tem je bil podeljen rdeč karton za Sočiča zaradi drugega rumenega kartona. Tekma je bila polna priložnosti, domači so izkoristili večino svojih, žuti pa premalo.