Na tekmi med Nafto in Dobom padlo kar osem zadetkov

27.9.2020

Včeraj v soboto, 27. septembra, je bil v Dobu odigran deveti krog v 2.SNL, kjer so se pomerili Dobljani in Lendavčani. Tekma je postregla s kar osmimi zadetki, dvoboj pa se je končal z delitvijo točk.

NK Roltek Dob – NK Nafta 1903 4:4 (2:2)

Petrovič v 15. in 33 min., Vinko v 31.min, Paku v 42 min., Zenković v 52.min, Markuš v 62. min; Ubochioma v 74.min, Oštrek v 79.min

Začetna enajsterica NK Nafta 1903: Raduha, Pirtovšek R., Bolla., Haljeta, Bizjak, Körmendi, Novinič, Szabo, Paku, Pirtovšek T., Vinko

Začetna enajsterica NK Roltek Dob: Čretnik, Avbelj, Šipek, Markuš, Račić, Petrovič, Femec, Zenković, Jugovar, Rems, Vrhovnik

Glavni sodnik: Dejan Vivod

Domačini so že v 15. minuti po golu Denisa Petroviča poskrbel za vodstvo z 1:0, nogometaši Nafte pa so se v igro vrnili po pol ure igre, ko je Vedran Vinko izenačil. Kmalu so se Lendavčani znašli v novem zaostanku, saj je Petrovič v 33. minuti s svojim sedmim zadetkom v sezoni zabil za 2:1, Nafta pa nato v samem zaključku prvega dela sicer prišla do novega izenačenja. Za 2:2 je zabil Roland Paku.

Tudi drugi del so bolje začeli Dobljani, ki so po golih Dina Zenkovića in Benjamina Markuša že do 62. minute prišli do vodstva s 4:2. Za znižanje so nogometaši Nafte poskrbeli v 74. minuti po golu Meshacka Ubochiome. Ta se je na prvem mestu lestvice strelcev izenačil z že omenjenim Petrovičem. Za končnih 4:4 in priigrano točko je za Lendavčane poskrbel Stjepan Oštrek v 79. min.

Nafta po remiju ostaja na četrtem mestu, medtem ko so Dobljani na tretjem. V naslednjem krogu, ki bo v soboto 3. oktobra, se bodo Lendavčani pomerili proti Dekanom.