ODBOJKA

Odbojkarji Panvite izgubili proti Mariboru

19.11.2020

V zaostali tekmi 7. kroga Sportklub prve odbojkarske lige sta se v Mariboru pomerili ekipi Panvite Pomgrad in Merkur Maribor, kjer so zmagali slednji.

Merkur Maribor 3:0 Panvita Pomgrad

(25:17, 25:14, 25:19)

Panvita Pomgrad: Ražnatović 11, Vinkovič 1, Drvarič 1, Radović 2, Rojnik 8, Flisar, Lakner 1, Novak, Bedrač 4, Grabar, Vrabl (L). Trener: Aleš Hribar

Merkur Maribor: Cafuta 2, Mulec 2, Detela, Bračko 1, Možič 12, Donik, Uremovič 4, Adžović, Planinšič 1, Kisiliuk 12, Ikhbayri 13, Kovačič, Košenina (L), Hermen (L). Trener: Sebastijan Škorc

Začetek prvega niza je bil popolnoma v znamenju domačega Merkur Maribora, ki je povedel kar s 5:0, trener gostov Aleš Hribar pa je bil primoran poseči po prvem odmoru. Domači so ritem stopnjevali in ob drugem odmoru Panvite Pomgrad vodili že s 12:5. Gostom iz Murske sobote ni uspelo ogroziti vodstva Merkur Maribora, ki je niz zanesljivo osvojil s 25:17.

Tudi v drugem nizu so povedli Mariborčani s 11:6, kar je bil razlog za prvi odmor Aleša Hribarja, nadaljevanje niza pa je bila enosmerna avtocesta, kjer je domači Merkur Maribor niz osvojil kar s 25:14.

Tretji niz se je začel veliko bolj izenačeno, saj si nobena od ekip ni pridelala večje prednosti. V nadaljevanju niza je trener Panvite Pomgrad po odmoru posegel ob zaostanku njegovih varovancev s 16:14, vendar tudi to ni uspelo zaustaviti silovitega naleta Mariborčanov, ki so v žep zanesljivo pospravili tudi ta niz s 25:19  ter tekmo dobili s 3:0.

Aleš Hribar, trener Panvite Pomgrad: »Najprej čestitke Merkur Mariboru za suvereno predstavo, kar je bilo glavno da so danes slavili v svoji dvorani. Mi z slabšim napadom in tako nerazpoloženimi napadalci kot smo jih imeli danes težko pariramo vsaki ekipi, kaj šele Mariboru. Zgodila se nam je podobna stvar kot na lanski prvi tekmi, vendar pa upam da je sezona še dolga.«

Alan Košenina, igralec Merkur  Maribora: »Bila je to naša zelo dobra predstava, nismo veliko grešili ter zelo dobro servirali. Malenkost nam je z napakami pomagal tudi nasprotnik tako da čestitke fantom za zasluženo zmago

Vir poročila: OK Merkur Maribor (fb)