Lendava, 19.5.2021

Danes, 19. maja, je v Športnem parku Lendava bilo odigrano srečanje 21. kroga 2. SNL, na katerem so Lendavčani gostili 6. uvrščeno ekipo Vitanest Bilje. Kljub zmagi so nogometaši Nafte ostali brez kvalifikacij za prvo ligo.

Nafta 1903 – Vitanest Bilje 6:1 (3:0)

(Rebernik v 15. min, Haljeta v 29. min in 44. min, Bizjak v 58. min, Matić v 66. min, Vinko v 69. min in Oštrek v 89. min)

Nafta 1903: Raduha, Pirtovšek, Bolla (od 76. Körmendi), Haljeta, Bizjak (od 63. Vinko), Oštrek, Szabó (od 76. Magdič), Živko (od 46. Drk), Rebernik (od 63. Pozsgai), Pirtovšek, Židan
* Rezervni igralci: Kisovec, Magdič, Pozsgai, Drk, Körmendi, Fekete, Vinko
* Trener: Dejan Dončič

Vitanest Bilje: Radikon, Tavčar, Batič, Šturm, Matić (od 67. Basholli), Humar, Marc (od 72. Polanc), Jermol (od 72. Sever), Romario (od 46. Pušnar), Perko (od 46. Peršič), Rojc
* Rezervni igralci: Vuk, Peršič, Polanc, Basholli, Sever, Pušnar
* Trener: Marin Mikac

Nafta 1903 je v začetku tekme prevzela vodstvo in krepko ohranila oblast nad žogo skozi celotno igro. Vinatest Bilje so se poizkušali prebiti večkrat skozi trdno obrambo Nafte, vendar brez uspeha.

Rebernik je v 15. minuti popeljal Nafto v vodstvo. V 29. minuti je Haljeta povišal na 2:0, v 44. minuti pa še na 3:0, kar je bil tudi izid prvega polčasa.

Bizjak je v 58. minuti zadel za 4:0. V 66. minuti je Matić znižal vodstvo Nafte na 4:1, a je Vinko že v 69. minuti zadel za 5:1. Končni izid tekme je v 89. minuti postavil Oštrek, ki je zadel za 6:1.

Nafta v soboto, 22. maja, odhaja na gostovanje v Velenje, kjer se bo ob 17. uri pomerila z Rudarjem.