22.5.2021

Danes, 22. maja, je v Gornji Radgoni bilo odigrano zadnje kolo Prve slovenske ženske nogometne lige, v katerem sta se pomerili moštvo ŽNK Pomurje Beltinci in ŽNK Olimpija Ljubljana. Slednje so srečanje dobile s končnim izidom 0:2, vendar Pomurke so si naslov državnih prvakinj zagotovile že pred to tekmo.

ŽNK Nona Pomurje Beltinci - ŽNK Olimpija Ljubljana 0:2 (0:1)
(I. Križaj 24 in B. Kralj 72)

Srečanje zadnjega kroga Slovenske ženske nogometne lige v Gornji Radgoni, ni odločalo več o ničemer, a vseeno smo spremljali napeto srečanje dveh najboljših ekip, ki jih premore slovenski ženski nogomet. Gostje iz Ljubljane so srečanje pričele plodoviteje in odločneje ter narekovale tempo igre. Pomurke srečanja niso pričele v svoji najmočnejši postavi, domači trener Sandi Bauer je na klopi pustil kar nekaj standardnih igralk prve enajsterice. Napadalnejša in odločnejša igra se je gostjam obrestovala v 24. minuti, ko je Izabela Križaj premagal domačo vratarko Saro Nemet, ki se je zapletla z eno od domačih obrambnih igralk. Že nekaj minut za tem je sledila izključitev gostujoče igralke Neve Kumalić, ki si je z ostrim štartom prislužila še drugi rumeni karton. V zadnjih minutah prvega polčasa pa so na nosilih odnesli Evelino Kos, ki je prejela močan udarec v glavo.

V drugi polčas so Pomurke krenile odločneje, a jim klub temu ni uspelo resneje ogroziti vrat gostujoče vratarke Nike Šapek. V 71. minuti pa je sledila huda napaka domače obrambe in Barbara Kralj je poskrbela za vodstvo Olimpije z 0 : 2, ter s tem postavila izid srečanja. Pomurke so sicer po prejetem zadetku resneje ogrožale vrata Olimpije vendar so vsi streli bili premalo natančni za znižanje izida.

Po tekmi je sledila še podelitev pokala za osvojeni naslov prvakinj. Se bosta pa ti dve moštvi ponovno srečali že v torek na Bonifiki v Kopru, kjer bosta odigrali finale pokala.