Nafta s tremi točkami iz Velenja, Beltinčani poraženi

23.5.2021

V zadnje, 22. kroga 2. SNL je Nafta 1903 premagala velenjski Rudar, Beltinci Klima Tratnjek so se iz Ajdovščine vrnili s porazom.

Rudar Velenje - Nafta 1903 1:2 (1:0)

(Kašnik v 14. min iz 11 m, Pirtovšek v 70. in 74. min)

NK Nafta 1903: Raduha, R. Pirtovšek, Bolla, Haljeta (92. min Fekete), Bizjak (59. min Vinko), Oštrek (90. min Pozsgai), Drk, Živko, Rebernik, T. Pirtovšek, Židan. Trener: Dejan Dončič.

NK Rudar: Radan, Jovan (60. min Pljava), Kašnik, Barič, Vošnjak, Črnčič (46. min Horvat), Koprivnik, Panadič, Žurga (87. min Jovičič), Bokšan, Hočevar. Trener: Almir Sulejmanovič.

V 14. minuti je Velenjčane popeljal v vodstvo David Kašnik, ki je zadel iz enajstmetrovke. Prvi polčas se je končal z vodstvom domačinov. Rok Pirtovšek je v 70. minuti poskrbel za izenačenje, samo štiri minute pozneje pa je zadel za končnih 1:2.

Nogometaši iz Lendave so drugoligaško tekmovanje zaključili na tretjem mestu z osvojenimi 44 točkami.

Primorje eMundia - Beltinci Klima Tratnjek 4:0 (1:0)

(Kodermac v 1. in 47. min, Leban v 53. min, Džuzdanović v 79. min)

ND Beltinci Klima Tratnjek: Serec, Kuzma, Verbič, Balažic, Raduha, Sočič, Mršič, Verunica, Zeljković, Mörec in Dobaj.

ND Primorje Ajdovščina: Bužan, Badžim, Dedić, Kuraj, Curk, Zavnik, Leban, Terziev, Kodermac, Džuzdanović in Nagode.

Primorje je v uvodni minuti srečanja izkoristilo svoj prvi napad in povedlo. Zadel je Jakob Kodermac. Prvi polčas se je končal z rezultatom 1:0. V 47. minuti srečanja, je drugič na tekmi zadel Kodermac. Žan Leban je v 53. minuti povišal na 3:0. Izid tekme je postavil Amel Džuzdanović, ki je v 79. minuti zadel za 4:0.

Nogometaši iz Beltincev so drugoligaško tekmovanje zaključili na štirinajstem mestu z osvojenimi 22 točkami.