NK Nafta 1903 visoko premagala Bilje

12.9.2021

V soboto, 11. septembra, je bilo v Bilju odigrano srečanje 7. kroga 2. SNL, v katerem so Lendavčani gostovali v Biljah in zmagali z 2:5.

Vitanest Bilje - Nafta 1903  2:5 (1:3)

(Vinko v 5. min in v 52. min-11m, Szabó v 14. min-11m, Koron v 24. min, Rebernik v 40. min, L. Žižmond v 60. min, Szökrönyös v 94. min)

NK Nafta 1903: Cotman, Németh, Kumer, Florjanc, Bolla, Korošec, Novinič, Szabó (od 71. Stare), Vinko, Rebernik (od 81. Szökrönyös) in Csaba.

Vitanest Bilje: Lipičar, Batič, Jalinous, Breganti, Žižmond M. (od 46. Martinović), Koron (od 71. Slavec), Humar, Jermol (od 71. Basholli), Žižmond L., Terziev (od 55. Kladar) in Židan.

Sodniki: D. Šabanagić (glavni sodnik), D. Švarc (1. pomoč), M. Kužnik (2. pomoč).

Zadetki: 0:1 Vinko (5.), 0:2 Szabó (14.- 11m), 1:2 Koron (24.), 1:3 Rebernik (40.), 1:4 Vinko (52.-11m), 2:4 L. Žižmond (60.), 2:5 Szökrönyös (94.).

Rumeni kartoni: Szabó, Csaba, Kumer, Stare; Lipičar, Židan, Koron, Batič.

Rdeči karton: Csaba (63.).

Tekma se je pred 150 gledalci začela bojevito.

Že v začetku srečanja so povedli Lendavčani. V 5. minuti je za 0:1 zadel Vedran Vinko.

V 14. minuti je bila dosojena enajstmetrovka za Lendavčane, s čimer so povečali svojo prednost na 0:2. Gol je dal Bence Szabó.

Nato je za Bilje v 24. minuti zadel za 1:2 Koron.

Mihael Rebernik je v 40. minuti povečal vodstvo Lendavčanov za 1:3. Prvi polčas se je tako končal z rezultatom 1:3.

V drugem polčasu so bili Lendavčani nekoliko uspešnejši. Saj so po dosojeni enajstmetrovki povedli z 1:4 v 52. minuti. Zadetek je dal Vedran Vinko.

Nato so Biljčani zmanjšali razliko v 60. minuti. Zadetek je dal L. Žižmond. Vendar so Lendavčani izkoristili zadnje minute podaljška in povečali svoje vodstvo v 94. minuti na 2:5. Gol je dal Dániel Szökrönyös

Tekma se je končala z visoko zmago Nafte z 2:5.

Nafta bo gostila v soboto, 18. septembra, Terme Čatež. Tekma se bo v Športnem parku Lendava pričela ob 16:00.