ROKOMET

Rokometaši Pomurja novo sezono začeli s porazom

6.10.2021

Prenovljena ekipa Pomurja je v soboto, 2. oktobra 2021, začela sezono 2021/22 s porazom, vendar se je v Ajdovščini dostojno upirala domačinom, ki v letošnj sezoni merijo na sam vrh lestvice 2. DRL.

RK Ajdovščina - RK Pomurje 30:28 (17:16)

Gostje iz Prekmurja, kjer je manjkalo kar nekaj igralcev (Falež, Hedl, Pintarič, Črešner, Rožman Radej), so v 9. minuti (3:5) prvič povedli z 2 zadetka v 8. minuti in držali vodstvo do 12. minute, ko so domači izenačili na 8. Rokometaši Ajdovščine so drugič (po rezultatu 1:0) povedli v 13. minuti z 9:8. V 22. minuti so domači povedli z 13:11. 3 minute pred koncem polčasa pa prvič povedli za 3 (16:13). Pungartnik je s svojim 10. zadetkom postavil izid polčasa 17:15.

Prvi del drugega polčasa so domači vodili, vendar so jih gostje v 41. minuti ponovno ujeli na 20. Pet minut kasneje so domači ponovno povedli z +3 (24:21). V 51. minuti so se gostje približali na 25:24. Gostom so pojemale moči zato so domači v 56. minuti prvič povedli za 4 (29:25). Kljub temu se gostje niso predali in se dve minuti pred koncem približali na 29:27. Sledila sta 2 rdeča kartona (vsak na eni strani), 17. zadetek Pungartnika za zmanjšanje vodstva 29:28, še en rdeč karton zaradi prekrška v zadnjih 30. sekundah in posledično 7-metrovka, ki so jo domači izkoristili in Peljhan je postavil končni izid 30:28.

Tekmo je odločil domači vratar Kastelic, ki je skozi celotno tekmo zbral 17 obramb. Na drugi strani so gostujoči vratarji skupaj zbrali 7 obramb. Izpostaviti je potrebno še odlično predstavo 19. letnega Pungartnika, ki je dosegel neverjetnih 17. zadetkov (6/7 iz 7m). Potrebno pa bo popraviti še igro v obrambi. Pri domačih je Svetik dosegel 8 zadetkov.

RK Ajdovščina: Krauthaker, Vodo, Kastelic 1 (17 obramb), Mičovič 3 (1), Polanc, Svetik 8, Pregelj, Vidic 1, Hreščak, Kokan 4, Arifi 5, Masilo, Peljhan 6 (1), Bratina 2, Miletić, Faganel

Trener: Roman Šimon

RK Pomurje: Čepe (3 obrambe), Vild-Marič, Černela (4 obrambe), Basri 2, Sever 2, Žižek - Cvetko 4, Šerbinek 1, Zver, Kocan 2, Kuhar, Pungartnik 17 (6), Ružič

Trener: Alan Potočnjak

7metrovke: RK AJDOVŠČINA 3 (2), RK POMURJE 7 (6)
Izključitve: RK AJDOVŠČINA 4 minut, RK POMURJE 8 minut
Rdeči kartoni: RK AJDOVŠČINA 1, RK POMURJE 2

Naslednjo tekmo igrajo rokometaši Pomurja v svoji dvorani proti MRK Nova Gorica, ki je v prvem krogu v Radencih premagala Arcont Radgono. Tekma bo v soboto 9.10.2021 ob 19:00 v športni dvorani OŠ III.

*FOTO: arhiv Pomurec.com