OSTALI ŠPORTI

Pomurski judoisti do odličnih rezultatov v Komendi

11.10.2021

V soboto, 9. oktobra, je v Komendi potekal mednarodni judo turnir »Pokal Komende 2021«, ki se ga je udeležilo 446 tekmovalcev iz 36 klubov iz Slovenije, Hrvaške, Moldavije ter Bosne in Hercegovine.

Tekmovali so tudi judoisti iz treh pomurskih klubov, Judo kluba Klima Center Tratnjek Beltinci, Judo kluba Lendava in Judo kluba Murska Sobota, ki so znova dosegli odlične rezultate.

V starostni kategoriji mlajših dečkov je v kategoriji do 42 kg 1. mesto osvojil Mai Žižek (Beltinci). V kategoriji do 35 kg je 5. mesto osvojil Ben Kokol, Rene Škafar je bil sedmi, v kategoriji do 38 kg pa je 5. mesto osvojil Luka Smodiš (vsi Murska Sobota). Deveto mesto pa sta osvojila Urban Klarič v kategoriji do 46 kg in Mitja Korošak v kategoriji do 60 kg (oba Murska Sobota).

Pri mlajših deklicah je bila uspešna Tia Lukač, ki je v kategoriji do 48 kg premagala vso konkurenco in osvojila 1. mesto.

V starostni kategoriji starejši dečki so si zmago priborili Bor Patrik Burjan (Beltinci) v kategoriji do 38 kg in Nik Maj Vučko v kategoriji do 50 kg (oba Beltinci) ter Klemen Vinkovič v kategoriji nad 66 kg (Murska Sobota). Tretje mesto pa je osvojil Matic Vehab v kategoriji do 46 kg (Beltinci).

Pri mlajših deklicah je v kategoriji do 63 kg 1. mesto osvojila Lana Škraban, 2. mesto pa je pripadlo Sari Sep (obe Lendava).

V starostni kategoriji mlajši kadeti je 3. mesto osvojil Oskar Balažic v kategoriji do 60 kg, Matic Klemenčič pa je bil v kategoriji do 73 kg peti (oba Murska Sobota). V starostni kategoriji mlajše kadetinje pa je Ria Gabor v kategoriji do 52 kg osvojila 3. mesto (Lendava).