Maroša polepšal slovo črno-belih

9.12.2021

V četrtek, 9. decembra, se je ob 21. uri na stadionu GelreDome odvila tekma 6. kroga Konferenčne lige, kjer je bila Mura v gosteh pri nizozemskem Vitesseju. Izbranci Anteja Šimundže niso več imeli možnosti za preboj v izločilne boje, vseeno pa so skušali v tem tekmovanju še drugič zapovrstjo slaviti, a jim žal ni uspelo.

Vitesse - NŠ Mura 3:1 (3:0)

Buitink (3. min), Openda (35. min), Huisman (40. min); Maroša (81. min)

Črno-beli so skušali v tem tekmovanju še drugič zapovrstjo slaviti v skupinskem delu Konferenčne lige, a jim žal ni uspelo, slavili so domači z 3:1. Nizozemski prvoligaš je prvo medsebojno tekmo v skupini G dobil z 2:0. Če pri Sobočanih sam tekmovalni vidik ni toliko v ospredju, pa je drugače pri Nizozemcih, ki se še borijo za drugo mesto v skupini in napredovanje v spomladanske izločilne boje.

Začetna enajsterica Vitesse:

Začetna enajsterica Mure:

Gol je v 3. minuti dosegel Nizozemec Thomas Buitink.

Nizozemci ne popuščajo. Kar 69 odstotkov časa imajo žogo v svoji posesti. Že petkrat so ustrelili na gol Prekmurcev, dvakrat v okvir.

V 20. minuti je po lepi kombinaciji Murinih igralcev pred domačim kazenskim prostorom proti golu ustrelil Tomi Horvat.

Po nevarnih minutah Mure so se Nizozemci bolj osredotočili na svoje zadolžitve v obrambi in morebitne protinapade Prekmurcev vse bolj pogosto ustavijo že na polovici gostov.

Iz protinapada je odlično prožnost izkoristil Lois Openda in zadel gol za domače v 35. minuti.

Gol je v 40. minuti zadel Nizozemec Huisman, ki je izkoristil nezbranost Maruška in podajo Opende.

Konec prvega polčasa. Rezultat je 3:0 za Vitesse.

Ob polčasu je Šimundža opravil dvojno menjavo. Mulahusejnovića je zamenjal Kai Cipot, Maroša pa je nadomestil Šturma.

Rumeni karton za Kousa v 46. minuti.

Žiga Kous je v 52. minuti nevarno streljal proti domačemu golu. Smer žoge je preusmeril branilec Vitesseja in žoga je končala v kotu.

Kozar je v 54. minuti prejel rumeni karton.

V 57. minuti je imel napadalec domači Wittek imenitno priložnost. Sam se je znašel pred vratarjem gostov Zalokarjem, ki je z odlično obrambo poskrbel, da je rezultat ostal 3:0.

Menjava tudi pri Vitesseju. V igro sta vstopila Yann Gboho in Nikolai Frederiksen. Igrišče sta zapustila strelca Buitink in Huisman.

Žogo je v gol v 62. minuti poslal Maroša, sodnik je dosodil prepovedan položaj.

Menjava pri Muri. V 63. minuti iz igre Kozar, v igro Ouro.

Tretja menjava pri Vitesse v 65. minuti. Iz igre Bazoer, v igro Oroz.

Menjava pri Muri v 73. minuti. Iz igre Horvat, v igro po dolgem času Bobičanec.

Rumeni karton za Cipota v 76. minuti.

Prvi rumeni karton za domače, prejel ga je Doekhi v 77. minuti.

GOOOOOL!!! Zadel je Amadej Maroša v 81. minuti.

Bero je prejel rumeni karton v 82. minuti.

Menjava pri Muri. Iz igre Pucko, v igro Ščernjavič v 83. minuti.

Nova priložnost gostov je sledila že v 84. minuti, ko je proti domačim vratom zelo nevarno ustrelil Nik Lorbek. Vratar Houwen je odlično posredoval.