ROKOMET

Slovenci se po porazu nad Črnogorci poslavljajo od evropskega prvenstva

17.1.2022

Slovenska moška rokometna reprezentanca se je na evropskem prvenstvu v madžarskem Debrecenu pomerila s Črno goro in izgubila z 32:33 (19:16).

SLOVENIJA - ČRNA GORA 32:33 (19:16)

Slovenci so po prvem polčasu vodili z 19:16. V prvi polovici prvega polčasa so bili slovenski rokometaši v obrambi neprepričljivi. Črnogorci so to znali izkoristiti in zlahka držali korak s Slovenci. Šele po dvajsetih minutah tekme so prišli slovenski rokometaši do dveh zadetkov prednosti. Drugi polčas so Slovenci odigrali slabo in na koncu izgubili s 32:33. V ključnih trenutkih so zgrešili tri sedemmetrovke. Slovenski rokometaši nikakor niso mogli najti rešitve za krožnega napadalca Nemanje Grbovića, ki je dosegel osem golov. Branko Vujović je bil z devetimi goli najučinkovitejši pri Črnogorcih. Tilen Kodrin in Jure Dolenc sta bila s štirimi zadetki najučinkovitejša pri Slovencih.

Slovenija se drugič v svoji zgodovini ni prebila v drugi del evropskega prvenstva, prvič se je to zgodilo leta 2016 na Poljskem.

Črna gora se veseli največjega uspeha v zgodovini rokometa.

V dvorani si je tekmo ogledalo 500 gledalcev, med katerimi je bilo 200 slovenskih navijačev.

Slovenija se po današnjem porazu poslavlja od evropskega prvenstva. V skupini A je že napredovala Danska, sedaj si je napredovanje zagotovila še Črna gora. Drugi del tekmovanja bo odigran med 20. in 26. januarjem v Budimpešti.