Murska Sobota, 14.2.2022

V soboto, 12. februarja, je v športni dvorani OŠ III v Murski Soboti bilo odigrano srečanje 14. kroga 2. DRL, v katerem je domača ekipa RK Pomurje gostila ekipo Kočevja. Slednji so morali priznati premoč domačinom, ki so slavili s končnih 28:27.

RK Pomurje - RK Kočevje 28 : 27 (13 : 12)

RK POMURJE: Čepe (10 obramb), Černela (1 obramba), Vild-Marič, Pintarič, Črešner, Basri 5, Sever 5 (1), Žižek - Cvetko 4, Hedl 3, Rožman-Rader 2, Falež 1, Šerbinek 4 (1), Ružič, Kocan 2, Kuhar 2, Kocan.

RK KOČEVJE: Ilc (6 obramb), Jelenovič (1 obramba), Delić 2, Vergo, Štefanič, Bizjak, Šega 1, Dejak 1, Pungaršek 6 (1), Đekić 11 (1), Adamič 1, Mihelič 3, Lesar 2, Tomšič,

Sedemmetrovke: RK POMURJE 4 (2), RK KOČEVJE 4 (2)
Izključitve: RK POMURJE 12 minut, RK KOČEVJE 10 minut

Po zmagi proti drugouvrščeni Ajdovščini v 10. krogu so rokometaši Pomurja v tokratnem 14. krogu v domači dvorani presenetili tretjeuvrščeno ekipo Kočevja in v napeti tekmi zmagali z 28:27 (13:12). Z zmago so še nekoliko zapletli boj za 4. mesto, ki še vodi v končnico.

Na papirju boljše rokometaše Kočevja so že v začetku tekme presenetili hitri Prekmurci, ki so v 3. minuti povedli že z 4:1. Prednost v prvem polčasu se je gibala med enim in štirimi zadetki v 25. minuti (12:8). Najbolj je vodstvu pripomogel Čepe, ki je že v 1. polčasu obranil 7 strelov gostov. Za dobre obrambe pa je zaslužna tudi obramba, ki je delovala zelo solidno. V zadnjih 5. minutah prvega polčasa so domači nekoliko popustili in dovolili, da so se gostje vrnili v igro, ter z golom v 30. minuti znižali na 13:12.

V 32. minuti so gostje prvič izenačili na 13. Če so v 38. minuti domači še vodili z 17.16, so gostje med 38. in 41. minuti naredili delni izid 0:4 in povedli z 17:20 in domači trener Potočnjak je bil primoran vzeti svojo 2. minuto odmora. Minuta odmora je očitno pomagala, saj so domači v roku 3 minut rezultat znižali na 19:20, vendar so favorizirani gostje svojo prednost v 51. minuti nadgradili na visokih +4 (20:24). Domači igralci se niso predali, ter med 51. in 56. minuto z delnim izidom 5:0 razultat spreobrnili v svojo korist (25:24) in na noge dvignili gledalce v dvorani, ki so zadnjih nekaj minut glasno navijali.

Gostujoči trener Markl je v 57. minuti vzel še svojo zadnjo minuto odmora. Sever je v 58. minuti najprej zadel iz 7m (pred tem so Prekmurci zapravili že 2 od 3 7metrovk), nato pa minuto naksneje še iz igre in s svojo ekipo povedel z 27:25. Sledila je razburljiva končnica, ko so v zadnji minuti domači še enkrat povišali na +2 (28:26), vednar so gostje hitro znišali na 28:27. V zadnjem napadu so gostje želeli s pokrivanjem po celotnem igrišču odvzeti žogo, vendar je najprej njihovo namero prekinila še 6. minuta odmora na tekmi, ki jo je vzel Potočnjak in v zadnjih nekaj sekundah so domači rutinirano zadržali žogo do zadnjega piska sirene, ki je označila 60. minut igranja.

Pri domačih je potrebno omeniti prav vse igralce, saj so si z borbeno igro v obrambi pomagali vratarjem in si priigrali precej priložnosti za protinapad oz. hitre zadetke. Zadetke so si dokaj enakomerno porazdelili. Najboljša sta bila Sever in Basri s po 5. zadetki.
Temna točka so bile spet 7metrovke, saj je bila realizacija 50% (2/4).