19.4.2022

Nogometaši Mure so v 31. krogu Prve lige Telemach na Fazaneriji premagali Aluminij z 3:0 (1:0).

Mura si je v 6. minuti priigrala prosti strel iz 30 metrov od gola. Močan strel Luke Bobičanca je nigerijski vratar David Nwolokor odbil naravnost predse, proti Tiu Cipotu, ki je žogo pospravil v mrežo.

V nadaljevanju je na terenu popolnoma zagospodaril Aluminij, si priigral več polpriložnosti, a manjkali pa so pravi zaključni streli. Sredi prvega dela je Mura vzpostavila ravnotežje.

V drugem delu je bilo priložnosti manj, bližje golu pa so bili najprej gostje. Končnica je pripadla Muri. V 82. minuti je za 2:0 zadel Bobičanec. Šest minut kasneje se je Klepač še enkrat poigral z gostujočo obrambo na levi strani kazenskega prostora in na koncu našel dovolj prostora, da je zabil. Po ogledu posnetka pa je sodnik gol razveljavil. Klepač se je še enkrat veselil v 94. minuti, ko je na levi strani še tretjič prelisičil branilce Aluminija in postavil končni izid.