30.4.2022

Nogometaši Mure so v 33. krogu Prve lige Telemach premagali Celje.

Celje - Mura 1:3 (1:0)

Strelci: 1:0 ┼áporn (8.), 1:1 Daku (54.), 1:2 Bobi─Źanec (74.), 1:3 Horvat (96./11 m).

Celje: Rozman, Morozov, Flis, Zec, Brecl (od 60. Stojinovi─ç), Tomi─ç, ┼áporn (od 46. Zaletel), Svetlin, Begi─ç (od 60. Bo┼żi─ç), Kuzmanovi─ç (od 76. Sokler), Medved (od 76. ─îop).

Mura: Zalokar, Karamarko (od 69. ┼áturm), Bala┼żic, Gorenc, Pucko, Kous, Maru┼íko (od 77. Ouro), Bobi─Źanec (od 90. Kozar), Horvat, Klepa─Ź, Daku (od 90. Beganovi─ç).

Rumeni kartoni: Zaletel, Sokler, Flis; Gorenc, Bala┼żic.

Rde─Źi karton: Zec (40.).

V prvem pol─Źasu so bili bolj┼íi Celjani, v drugem pa ob igralcu ve─Ź ve─Źinoma Sobo─Źani, ki so ┼ítevil─Źno prednost unov─Źili za 14. zmago v sezoni, s katero so se vsaj za─Źasno prebili na tretje mesto. Celje za zdaj ostaja ┼íesto.

V ┼íesti minuti je najprej prosti strel dobro izvedel Luka Bobi─Źanec, ─Źigar poskus je Matja┼ż Rozman obranil, nato pa je do odbite ┼żoge pri┼íel Klemen Pucko in z mo─Źnim strelom oplazil vrh pre─Źke celjskih vrat.

Toda dve minuti pozneje so se doma─Źi razveselili vodstva. Amadej Brecl je podal v kazenski prostor z desne strani, Grigorij Morozov je z glavo nato ┼żogo poslal pred vrata do Jona ┼áporna, ki jo je prav tako z glavo poslal v mre┼żo. Tudi po golu si bili konkretnej┼íi gostitelji, toda ve─Ź kot nekaj nenatan─Źnih strelov jim ni uspelo pokazati.

V 40. minuti so se gostitelji razburili po tem, ko je sodnik Aleksandar Matkovi─ç Davidu Zecu pokazal neposredni rde─Źi karton, ─Źe┼í da je kot zadnji igralec naredil prekr┼íek nad Klepa─Źem. Odlo─Źitev so preverili s pregledom posnetka, odlo─Źitev pa je ostala.┬á

Svetlin je bil tudi prvi, ki je v drugem delu pri┼íel do strela, a meril previsoko, takoj za njim pa je nov poskus Bobi─Źanca spet ustavil Rozman. Ta pa je v 54. minuti slab┼íe posredoval ter tako Mirlindu Dakuju dopustil strel z glavo iz neposredne bli┼żine, kosovski napadalec pa je brez te┼żav izena─Źil na 1:1.

V 74. minuti so Sobo─Źani povedli, ko je Bobi─Źanec z volejem z desne strani poslal ┼żogo pod pre─Źko po Klepa─Źevi podaji z leve strani. Klepa─Ź je bil le malce zatem sam pred Rozmanom, a je slednji dobro posredoval, Murin nogometa┼í pa je v sodni┼íkem dodatku zatresel ┼íe pre─Źko. V 94. minuti je Klepa─Ź priigral ┼íe najstro┼żjo kazen Muri, to pa je za kon─Źnih 3:1 izkoristil Horvat.