15.5.2022

Danes je bila v ljubljanskih Stožicah odigrana tekma 35. kroga Prve lige Telemach, kjer sta moči merili Olimpija in Mura. Črno-beli so bili po 18 letih zelo blizu zmage, a so se morali na koncu zadovoljiti s točko.

NK Olimpija - NŠ Mura 3:3 (1:1)

(Klepač v 6. min, Nukić v 36. min, Boakye v 47. min, Horvat v 59.  min, Daku v 61. min, Prtajin v 88. min)

Začetna enajsterica Mure:

Začetnih enajst Olimpije:

Čontala na današnji tekmi ne bo mogel računati na kaznovanega Klemna Šturma, ki je v prejšnjem krogu dobil že deveti rumeni karton v sezoni. Matko Obradović še ni nared za igro, poškodbe pestijo tudi Marina Ljubića.

V 6. minuti je za vodstvo Mure, po lepi podaji Horvata, poskrbel Mihael Klepač.

Mirlind Daku je v 9. minuti prejel rumeni karton.

V 29. minuti lepa priložnost za Dakuja, a brez zadetka.

Po kopici priložnosti Mure, ki niso uspeli povišati vodstva, je prišlo do izenačenja v 36. minuti. Za 1:1 je zadel Mustafa Nukić.

Prvi polčas se je končal z rezultatom 1:1.

Eric Boakye je v 47. minuti zadel za 2:1.

Jan Gorenc iz igre v 50. minuti srečanja, v igro Tio Cipot.

V 52. minuti rumeni karton za Kaia Cipota.

Tomi Horvat je v 59. minuti zadel za 2:2.

Samo dve minuti kasneje je napako nasprotujočega vratarja kaznoval Mirlind Daku in zadel za 2:3.

Mihael Klepač in Luka Bobičanec iz igre v 72. minuti, v igro Samsindin Ouro in Amar Beganović.

Tomi Horvat je dobil rumeni karton v 74. minuti, dve minuti kasneje je porumenel še Klemen Pučko.

V 80. minuti iz igre Tomi Horvat Žiga Kous, v igro Alen Kozar in debi za Nika Kasala.

V 88. minuti je Ivan Prtajin zadel za 3:3 in s tem postavil končni izid srečanja.